W Far Cry 4 świat będzie o wiele ciekawszy od tego, po którym podróżowaliśmy w “trójce”

Ubisoft bardzo chce, aby kolejna odsłona Far Cry’a odniosła podobny sukces, co trzecia część. Pomóc w tym ma świat, który co prawda będzie tej samej wielkości, co w poprzedniej odsłonie, ale za to ma być bardziej zróżnicowany i ciekawszy. Miejmy nadzieję, że na zapowiedziach się nie skończy.

Far Cry 4 to rozwinięcie znanej formuły rozgrywki z trzeciej części serii i udostępnienie większej zawartości.
Far Cry 4 to rozwinięcie znanej formuły rozgrywki z trzeciej części serii i udostępnienie większej zawartości.

Zapewne niejednemu graczowi po jakimś czasie znudził się świat przedstawiony w trzeciej odsłonie serii. Tym razem twórcy chcą temu zapobiec W najnowszej części Far Cry’a Ubisoft chce ustrzec się od monotonii i zapewnić graczom świat ciekawy, który będzie taki od samego początku, aż do końca rozgrywki. Na ten temat wypowiada się Mark Thompson z Ubisoftu.

“Naszym celem jest sytuacja, kiedy zrobicie screenshota podczas pierwszej, później piątej, dziesiątej i w końcu 35 godzinie rozgrywki, gdzie paleta kolorów, architektura, a także środowisko będą się od siebie różnić radykalnie. Gdybyście robili screeny z tą samą częstotliwością w ostatniej części, to zobaczylibyście tylko piękną plażę, piękną dżunglę i znów piękną plażę.”

Rzeczywiście słowa pana Thompsona co do Far Cry’a 3 są jak najbardziej prawdziwe. Jak widać Ubisoft stara się, aby kolejna odsłona serii, była o wiele atrakcyjniejsza, a jak wiadomo ciekawy i otwarty świat zawsze jest w cenie, jeśli chodzi o branże gier wideo. Miejmy nadzieję, że nie są to puste słowa i już w dniu premiery będziemy mogli się przekonać, że rzeczywiście świat w Far Cry’u 4 jest o wiele lepszy od tego, który przemierzaliśmy w “trójce”.

Far Cry 4 zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3 i oczywiście na Xboksa 360. Premiera gry zaplanowana jest na 20 listopada tego roku.

More from Mikołaj Ciesielski

Do sieci trafiła lista trofeów z The Order: 1886

The Order: 1886 to gra akcji, za którą odpowiedzialne jest studio Ready...
Read More