W Dragon Age: Inkwizycja jeden z naszych kompanów będzie homoseksualistą

Dragon Age: Inkwizycja to kolejna część popularnej serii gier z gatunku cRPG, za którą odpowiedzialne jest studio BioWare. Po raz pierwszy w grach BioWare pojawi się kompan, który będzie gejem.

Czy najnowsza odsłona serii spełni wymagania graczy i podobnie jak pierwsza część odniesie sukces?

Pierwszym gejem, który będzie jednym z głównych bohaterów nowej produkcji studia BioWare będzie mag Dorian, który jednocześnie po raz pierwszy pojawi się w serii Dragon Age. To, że wcześniej napisałem “w pełni” wcale nie jest przypadkowe, ponieważ dokładnie tak samo Doriana określił główny scenarzysta serii, czyli David Gaider. Dlaczego homoseksualny mag został tak określony? Pan Gaider tłumaczy to chęcią rozwiania wszelkich wątpliwości, ponieważ niektórzy mogli by go wziąć również za homoseksualistę. Nic bardziej mylnego. Doriana będziemy mogli uwieść jedynie wtedy, gdy nasza postać będzie reprezentantem płci męskiej.

Według opisu postaci Dorian został wykluczony przez swoją rodzinę, przez niechęć do stwarzania pozorów doskonałości w środowisku, z którego pochodzi. Nie było tam miejsca na bunt czy wstyd. Dzięki takiej przeszłości według Gaidera, historia Doriana ma także drugie dno. Główny scenarzysta Dragon Age podkreśla jednocześnie, że zdaję sobie sprawę, że dla wielu ludzi będzie to postać kontrowersyjna, jednakże cieszy go to, że udało się go umieścić w produkcji. David Gaider przyznał również, że tworzenie Doriana stało się dla niego bardzo osobistym przeżyciem i dzięki temu ma wrażenie, że Dorian będzie sprawiał wrażenie bardziej ludzkiego od pozostałych postaci.

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia część serii gier cRPG, za którą odpowiedzialne jest studio BioWare. Premiera gry zaplanowana jest na 10 października tego roku na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 oraz na Xboksie 360.

[dzięki- VG24/7]
Dorian to pierwszy gej, który będzie dostępny w grze Dragon Age: Inkwizycja.
Dorian to pierwszy gej, który będzie dostępny w grze Dragon Age: Inkwizycja.
More from Mikołaj Ciesielski

Poznaliśmy datę beta testów PlanetSide 2 na PlayStation 4?

PlanetSide 2 to sieciowa strzelanina rozgrywana w konwencji MMO. Gra w 2012...
Read More