W Dragon Age: Inkwizycja będziemy mogli wydawać komendy głosowe.

Taką opcją pobawić będą się mogli posiadacze Xboxa 360 oraz Xboxa One. Twórcy postarają się wykorzystać sensor Kinect do wydawania komend głosowych w grze. Podobne rozwiązanie studio BioWare zastosowało w Mass Effect 3. Najnowsze Dargon Age zmierza na komputery osobiste oraz na konsole starej i nowej generacji. Premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

Podczas rozgrywki w Mass Effect 3 gracze, za pomocą komend głosowych mogli wydawać proste polecenia taktyczne, a także dzięki nim zarządzali ekwipunkiem. Sensor Kinect wykorzystano tylko pod względem głosu. Nie wprowadzono rozpoznawania ruchu. Podobnie ma być w Dragon Age: Inkwizycja. Czyli znowu gracze będą wykorzystywać tylko i wyłącznie swój głos, aby dać swoim kompanom wskazówki podczas walki i nie tylko.

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona serii gier z gatunku cRPG stworzona przez firmę BioWare. Gra utrzymana jest w klimatach fantasy. Podczas trzeciej części wcielamy się w bohatera, który jest przywódcą tytułowej inkwizycji. Tworząc system walki twórcy starali się, aby zadowolił on graczy, którzy preferują walkę taktyczną, nie zapominając przy tym o miłośnikach akcji. Dzięki ulepszonej sztucznej inteligencji wrogowie atakują w zróżnicowanych i zorganizowanych grupach. Potrafią się także wzajemnie wspierać oraz reagować na to, co dzieję się na polu walki. Dzięki temu walka nie polega na machaniu ślepo mieczem, ale czasem wymaga od gracza pomyślunku i dobrania odpowiedniej taktyki. Dragon Age: Inkwizycja działa na silniku Frostbite 3, który graczom znany jest przede wszystkim z najnowszej odsłony serii Battlefield. Dzięki niemu twórcy mogą wykreować duże otwarte przestrzenie. Podczas rozgrywki występuje cykl dnia i nocy oraz zmieniająca się pogoda.

More from Mikołaj Ciesielski

Call of Duty: Advanced Warfare- zwiastun trybu Exo Zombies

Call of Duty: Advanced Warfare to kolejna odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin....
Read More