W co grają londyńscy filharmonicy?

games_music_small
games_music_small

8 listopada swoją premierę będzie miała nietuzinkowa płyta nagrana przez Londyńską Orkiestrę Filharmoniczną. Muzycy, którzy na co dzień obcują z kompozycjami Mozarta, Bacha czy Beethovena, tym razem postanowili zagrać... największe przeboje z gier wideo.

8 listopada swoją premierę będzie miała nietuzinkowa płyta nagrana przez Londyńską Orkiestrę Filharmoniczną. Muzycy, którzy na co dzień obcują z kompozycjami Mozarta, Bacha czy Beethovena, tym razem postanowili zagrać… największe przeboje z gier wideo. Na krążku „The Greatest Video Game Music” znajdzie się 21 tematów doskonale znanych m.in. fanom serii Call of Duty, Final Fantasy oraz Super Mario Bros.

Muzyka w grach wideo dawno przestała być jedynie elementem tła. W tej chwili nazwiska takie jak Akira Yamaoka (Silent Hill), Jeremy Soule (Guild Wars) czy Inon Zur (Fallout 3) znane są daleko poza wąskim kręgiem zapalonych graczy i ludzi z branży. Dość powiedzieć, że niektóre motywy z gier komputerowych stały się elementem kultury masowej.

music1012-610

Ten potencjał dostrzegli członkowie Londyńskiej Orkiestry Filharmonicznej. Płyta „The Greatest Video Game Music” zawiera orkiestrowe aranżacje utworów z gier komputerowych. Rzecz jasna kwestią dyskusyjną jest, czy muzykom rzeczywiście udało się wybrać „najlepsze z najlepszych” i z pewnością wielu z Was widziałoby na playliście zupełnie inne motywy. Zachęcając do dyskusji na forum przedstawimy pełny wykaz utworów, które znajdą się na płycie The Greatest Video Game Music:

1. Advent Rising: Muse

2. Legend of Zelda: Suite

3. Call of Duty: Modern Warfare 2: Theme

4. Angry Birds: Main Theme

5. Final Fantasy VIII: Liberi Fatali

6. Super Mario Bros. Theme

7. Uncharted – Drake’s Fortune: Nate’s Theme

8. Grand Theft Auto IV: Soviet Connection

9. World of Warcraft: Seasons of War

10. Metal Gear Solid: Sons of Liberty Theme

11. Tetris: Theme

12. Battlefield 2: Theme

13. Elder Scrolls: Oblivion

14. Call of Duty 4 – Modern Warfare: Main Menu Theme

15. Mass Effect: Suicide Mission

16. Splinter Cell: Conviction

17. Final Fantasy: Main Theme

18. BioShock: The Ocean on his Shoulders

19. Halo 3: One Final Effort

20. Fallout 3: Theme

21. Super Mario Bros.: Gusty Garden Galaxy

Zainteresowanych tym, jak brzmi muzyka z gier w wykonaniu Londyńskiej Orkiestry Filharmonicznej, polecamy odsłuchanie „próbki”.

Call of Duty Modern Warfare 2 Theme (Pre-order album here: http://amzn.to/qCtuhD) by kwall

Written By
More from konadmin

Zajawka Steam Machine, kontrolera i pierwszych gier

Na targach technologicznych CES 2014, które odbywają się w słonecznym Las Vegas,...
Read More
games_music_small

8 listopada swoją premierę będzie miała nietuzinkowa płyta nagrana przez Londyńską Orkiestrę Filharmoniczną. Muzycy, którzy na co dzień obcują z kompozycjami Mozarta, Bacha czy Beethovena, tym razem postanowili zagrać... największe przeboje z gier wideo.

" />