W Assassin’s Creed Comet prawdopodobnie zagramy templariuszem.

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat drugie gry z serii Assassin’s Creed, która to ma trafić na konsole PlayStation 3 i Xboksa 360. Gra o asasynach nosić będzie podtytuł Comet.

AssassinsCreed-Banner

Assassin’s Creed Comet kontynuacja niezwykle popularnego cyklu gier wideo w ostatnich latach na konsole i komputery osobiste. Marka stworzona przez francuskie studio Ubisoft zyskała sobie wielu fanów na całym świecie. Dużym zaskoczeniem jest fakt, że twórcy w tym roku postanowili wydać, aż dwie nowe produkcję. Jedną, czyli Assassin’s Creed Unity, który trafi na konsolę nowej generacji i drugą, a więc wspomniane tutaj Comet, jako tytuł dla właścicieli starszych konsol. Co dat premier obydwu tych produkcji wiadomo niewiele, właściwie tylko to, że oba te tytuły zostaną wydane w tym roku.

Według najnowszych doniesień akcja Assassin’s Creed Comet ma rozgrywać się w 1785 roku, a głównym bohaterem, którym zapewne przyjdzie nam pokierować, będzie niejaki Shay– żeglarz, który zdradzi kapitana swego statku. Podczas rozgrywki zapewne będziemy mieli okazję popływać po Oceanie Atlantyckim i, co zapewne ucieszy fanów ostatniej odsłony gier o Asasynach, wziąć udział w bitwach morskich. Źródła podają także, że ponownie, jak w przypadku Assassin’s Creed III, odwiedzimy Amerykę Północną, a sam Shay będzie członkiem zakonu templariuszy. I to właśnie ten fakt wydaję się być najistotniejszy, ponieważ po raz pierwszy będziemy mieli okazję wcielić się w członka tego ugrupowania.

Assassin’s Creed Comet ma łączyć AC III oraz dodatek do AC IV: Black Flag- Freedom Cry, co oznacza, że zapewne podczas rozgrywki będziemy mieli okazję spotkać bohaterów z obu tych odsłon. Gra zostanie wydana wyłącznie na Xboxa 360 oraz na Playstation 3. Nie wiadomo jeszcze, czy twórcy zdecydują się na wydanie gry na komputery osobiste.

[autor newsa – Mikołaj Ciesielski]

Written By
More from Patryk

Teaser Metal Gear Rising 2 z targów Taipei Game Show 2015

Na targach branżowych Taipei Game Show 2015 pojawiły się informacje na temat...
Read More