Virtual Drift, czyli zawodowy kierowca testuje Oculus Rift

Oculus Rift to nowoczesny sprzęt do grania, który ma wprowadzić zupełnie nowe standardy. Ale nie tylko w grach wideo, ale jak widać, również w motoryzacji!

Firma Castrol zorganizowała efektowne przedsięwzięcie mające na celu pokazanie zalet Oculus Rift w praktyce. Tyle tylko, że nie koniecznie w grach wideo, ale w motoryzacji. Do współpracy zaproszono kierowcę Formula D, czyli specjalizującego się w szalonych driftach.

oculus_rift banner

Masz szybki samochód? Kup Oculus Rift i przenieś się do innego świata!

To zaprezentowano przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Wyobraź sobie, że siadasz za kierownicą sportowego samochodu, na zamkniętym placu i Oculus Rift na głowie. Odpalasz silnik, włączasz gogle i przenosisz się do wirtualnego świata. Może to być imitacja toru wyścigowego, ale również zupełnie fantastyczna wirtualna rzeczywistość!

Komputer wyświetla wirtualne otocznie, a gracz (kierowca?) stara się omijać różne przeszkody, wchodzić dobrze w zakręty i unika niebezpieczeństw. Na kilka chwil kierowca przenosi się w inny wymiar, ale nadal porusza się samochodem po rzeczywistej trasie, tyle tylko, że widzi ją zupełnie inaczej.

Efekty możecie zobaczyć na poniższych materiałach wideo, ale już teraz widać, jak wiele do zaoferowania będzie miało urządzenie Oculus Rift. Największym problemem może być synchronizacja wirtualnego świata z rzeczywistym.

W grach wideo może to potrwać chwilę, ale w trakcie jazdy rozpędzonym samochodem ten zabieg może utrudniać granie. Chociaż nie, utrudniać jeżdżenie. Czy jednak granie? Bo już się pogubiłem…

[dzięki – http://www.theverge.com/2015/5/26/8645899/castrol-virtual-drift-oculus-gear-vr-racing]

 


[interaction id=”5558c479dd6f6a8844282921″]
Written By
More from Patryk

Warcraft 4 zostanie zapowiedziane wkrótce?

W świecie Blizzard Entertainment nie ma rzeczy niemożliwych. Warcraft 4 może być...
Read More