Video – efekt Silent Hill, czyli czego boimy się w grach wideo?

Horrory w ostatnich latach podupadły w branży gier wideo. Kultowe marki wyjałowiały, ale pojawili się również nowi gracze. Żal jednak Silent Hill, które kompletnie się rozsypało a markę dobiła kasacja Silent Hills.

W roku 1999 na rynku pojawił się odkrywczy i niezwykle oryginalny Silent Hill. Tytuł autorstwa firmy Konami zachwycił wszystkich swoimi pomysłami, rozgrywką, genialną historią oraz potężnym klimatem. Był to okres panowania pierwszego PlayStation i szczytu formy konkurencyjnej marki Resident Evil. Na ”szaraku” doszło zatem do starcia dwóch, później jednogłośnie okrzykniętych kultowymi, gier wideo z Japonii.

W późniejszym okresie jednak gatunek survival horrorów podupadł i ostatnią wielką grą okazało się być Silent Hills, które zostało skasowane przez firmę Konami.

Jaka przyszłość czeka wirtualne horrory i czego się w nich boimy? Materiał możecie obejrzeć na kanale Projekt Konsola TV. Prosimy o Wasze wsparcie, subskrypcję oraz polubienie naszych materiałów.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=fQ2vXc30Srg” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”56307f59afdd55437cd69fba”]

Written By
More from Patryk

Call of Duty: Ghosts – przegląd dodatkowych map z DLC Nemesis

Firma Activision opublikowała materiały wideo z nadchodzącego dodatku w formie DLC do...
Read More