Valve wprowadza streamowanie na platformę Steam

Firma Valve poinformowała o wprowadzeniu przeprowadzanie streamów za pośrednictwem platformy Stream. Od teraz relacje na żywo nie będą wymagały łącznie się chociażby z usługą Twitch.

Platforma Steam to jedna z wiodących form dystrybucji cyfrowej na rynku.
Platforma Steam to jedna z wiodących form dystrybucji cyfrowej na rynku.

Koncern Valve zdecydował się wprowadzić konkurencyjną platformę do dzielenia się grami wideo na żywo za pośrednictwem internetu(stream). Na platformie Steam uruchomiono, w wersji beta, usługę Steam Broadcasting, dzięki której możecie dzielić się swoją rozgrywką z innymi użytkownikami.

Twitch oraz Ustream powinny czuć się zagrożone, bowiem Steam Broadcasting to realna alternatywa dla wszystkich tych, którzy nie koniecznie chcą zakładać kolejne konta, na kolejnych serwisach, ale chcieliby przeprowadzać relacje na żywo z widzami i dzielić się swoimi poglądami na temat gier. Jeżeli tylko korzystacie ze Steama, wystarczy wejść w zakładkę Ustawienia, następnie Konto oraz zgłosić chęć dołączenia do beta testów tej usługi.

Całość ma wyglądać podobnie jak na konkurencyjnych serwisach. Gracze będą mieli dostęp do okienka z komentarzami, możliwości podpięcia słuchawek z mikrofonem, a nawet doboru własnej widowni – sami zdecydują czy stream jest prywatny, czy otwarty dla wszystkich.

Poniżej możecie rzucić na grafikę prezentującą Steam Broadcasting w akcji. Pamiętajcie jednak, iż jest to usługa w fazie testów beta, więc jej funkcjonalność może być nieco mniejsza.

[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2014/12/valve-brings-livestreaming-to-steam.html]

Steam Broadcasting - alternatywa dla Twitcha oraz Ustream.
Steam Broadcasting – alternatywa dla Twitcha oraz Ustream.
Written By
More from Patryk

PlayStation Plus – oferta na kwiecień 2014

Sony Polska upubliczniło informacje na temat kwietniowej rozpiski PlayStation Plus. Jak co...
Read More