Uwaga, uwaga, Michael Pachter na temat konsol przemawia

Michael Pachter zdecydował się wypowiedzieć na temat przyszłości konsol stacjonarnych i ich sprzedaży. Jego zdaniem Playstation 4 wciągu całej swojej obecności na rynku sprzeda się w ilości ponad 100 milionów egzemplarzy.

Michael Pachter to analityk, ale i swojego rodzaju wróżbita, którego słowa należy brać z przymrużeniem oka. Dziś w sieci pojawiły się jego wypowiedzi na temat sprzedaży konsol PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Wii U. Zdaniem Pachtera konsola Sony przez cały okres swojego panowania na rynku ma szansę sprzedać się w ilości około 120-130 milionów egzemplarzy. Dużo, czyż nie?

W przypadku głównego konkurenta PlayStation 4, czyli konsoli z Redmond sprzedaż pod koniec obecności na rynku ma być podobna, bowiem na poziomie 100-110 milionów egzemplarzy. Najciekawiej wygląda jednak sytuacja słabiutkiego Nintendo Wii U, które ma sprzedać się tylko w ilości 20 milionów egzemplarzy. Trochę słabo, jak na branżowego ”giganta”.

Co ciekawe, nawet jeżeli przewidywania Michaela Pachtera okażą się trafne, to jest to tylko potwierdzenie wielkiej siły PlayStation 2. Należy pamiętać, że aktualnie jest to konsola, która sprzedała się w ilości 155 milionów egzemplarzy. PlayStation 2 to najprawdopodobniej konsola wszechczasów, bo trudno jest się spodziewać, aby kiedykolwiek boom na tego rodzaju sprzęt sięgnął takiej sprzedaży. Wszystko się zmienia, a konsole stacjonarne i zapotrzebowanie na nie zwłaszcza.

Jak myślicie, czy przewidywania Michaela Pachtera faktycznie mogą pokrywać się z prawdą? Czy PlayStation 4 przebije wynik i legendę PlayStation 2?

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/Xbox-One-VS-PlayStation-4.jpg”]

[interaction id=”55f2c6668f1e968801f1dc61″]

Written By
More from Patryk

Premiera KILLER IS DEAD – Nightmare Edition

Killer is Dead to charakterystyczna gra akcji, która trafiła na PlayStation 3,...
Read More