Usługa TVii niebawem zostanie wyłączona

Jak każda konsola ósmej generacji, taki i Wii U posiada serwis telewizyjny. Choć w przypadku konsoli Nintendo usługa ta zostanie wkrótce wyłączona.

TVii bo taką nazwę nosi usługa pozwalająca oglądać telewizję na konsoli Nintendo Wii U już niedługo, bo 11 sierpnia zakończy swoją żywotność. Informacja jest pewna, bowiem została przekazana przez japońską firmę.

Po prawie 3 latach działalności usługa TVii przestanie działać podobnie jak powiązana z nią społeczność Miiverse. Warto się jednak zastanowić czy jest to powód do smutku, czy raczej jest to jasny sygnał Nintendo, iż konsola powinna służyć do grania, a nie do oglądania telewizji.

Być może japońska firma chce w ten sposób dać do myślenia innym firmom tworzącym konsole gier wideo, czyli Sony i Microsoftowi. Wiadomo przecież, że liczne usługi, w tym te telewizyjne, konsole PlayStation 4 oraz Xbox One ograniczają moc obliczeniową tych sprzętów, która mogłaby być wykorzystywana do obsługi gier na wyższych ustawieniach. Przyszłość pokaże, czy Sony i Microsoft nie pójdą w ślady Nintendo.

[dzięki- http://www.allgamesbeta.com/2015/07/nintendo-tvii-is-shutting-down-on.html?m=1]

nintendo-tvii

[interaction id=”55a368cf529840a30eccf2db”]

Tags from the story
, ,
More from Mikołaj Ciesielski

Cudowne screeny oraz wzory okładek The Division!

Tom Clancy’s The Division to kolejna gra sygnowana nazwiskiem znanego pisarza. Najnowsza...
Read More