Unreal Engine 4: większość gier to nowe marki

Epic Games udzieliło kilku informacji na temat ich autorskiej technologii Unreal Engine 4, która ma zamiar wspierać twórców gier, którzy chcą wydawać swoje produkcje na PlayStation 4 o Xbox One.

epic-games-logo-banner

Inżynierowie ze studia Epic Games postanowili przybliżyć nam sylwetkę Unreal Engine 4, które to jest technologią wspierającą PlayStation 4 i Xbox One. Narzędzie to ma wykorzystywać zasoby energii obu konsol, a twórcy którzy po nie sięgną już teraz pracują w pocie czoła nad nowymi markami. W rozmowie z dziennikarzami periodyku EDGE, Mike Gamble, menedżer Epic w tej części Europy tylko potwierdził, jak wiele projektów jest kreowanych w zaciszach mniejszych producentów. Tym nie mniej, Gamble liczy na wsparcie również tych wielkich, czyli Microsoft, Rocksteady, Irrational Games, Ninja Theory, Arkane, Gearbox Software, Firaxis czy BioWare. Wszystkie wspomniane firmy mają już niejako pracować nad własnymi projektami, gdzie większość z nich to kompletnie nowe marki, korzystające w pełni ze wsparcia mocarnej technologii jaką jest Unreal Engine 4. Epic pracuje już nawet nad własny, autorskim tytułem, niejakim Fortnite, które szerzej zostanie zaprezentowane na nadchodzących targach E3 jak również GDC. Gamble tłumaczy również kompletną ciszę w temacie nowej technologii. Konkurencyjne obozy już dawno wyłożyły karty na stół, a o silnikach takich jak FOX Engine, Cry Engine, czy też Igniete wiemy już naprawdę sporo. Oto co wyżej wymieniony dżentelmen ma do powiedzenia na ten temat:

”Wciąż nie zapowiedzieliśmy żadnej głośnej gry na fundamentach Unreal Engine 4. Jak tylko projekty zaczną ”żyć”, wtedy zrobi się o nas głośno w każdym miejscu na ziemi. Szczerze powiedziawszy, już niedługo będziecie mieli nas dosyć!  Prezentacje nastąpią już w tym roku, przed nami targi, jak również gwiazdka. Wiem że twórcy pracują nad wieloma grami, myślę że pierwszy kwartał 2015 roku będzie należał do nas.”

Czekam na pierwsze konkrety z wyżej wymienionych obozów. Unreal Engine 4 wygląda świetnie na demie technologicznym, tym nie mniej chciałbym już widzieć go w ruchu. Jakich gier Wy oczekujecie od Epic i technologi Unreal Engine 4?

Written By
More from Patryk

Weekend darmowego dostępu do PlayStation Plus dla właścicieli PlayStation4

Polski oddział PlayStation poinformował nas o darmowym weekendzie z PlayStation Plus dla...
Read More