Unreal Engine 4 na nowym demie technologicznym

Firma Epic Games opublikowała w sieci nowe materiały wideo. Ich głównym bohaterem jest silnik graficzny Unreal Engine 4. Tym razem głównym tematem prezentacji są eksplozje, wybuchy, ogień i efekty cząsteczkowe.

epic-games-logo-banner

 

Przed nami kolejna prezentacja mocarnego silnika graficznego Unreal Engine 4. Za jego projekt odpowiada studio Epic Games, znane chociażby z serii Gears of War. W tym przypadku inżynierowie pokazują nam jak rozwinęła się technologia wybuchów i eksplozji w grach wideo. Deweloperzy od lat mają z tym problem, aby jak najefektowniej oddać wrażenie cyfrowego ognia, dymu, smogu, iskier czy samej eksplozji. Poniższe zapiski wideo pokazują nam drogę od zwykłych, nakładanych na siebie bitmap, aby dojść do zwartej konstrukcji w pełnym 3D. Twórcy Unreal Engine 4 przechwalają się, że ich narzędzie pozwala na bardzo dokładne, ale również bardzo łatwe generowanie takich obiektów. Ma to o tyle duży wpływ na gry, ponieważ skraca proces trwania produkcji i obniża koszty wydane na gry wideo.

Narzędzie to ma wykorzystywać zasoby energii obu konsol, a twórcy którzy po nie sięgną już teraz pracują w pocie czoła nad nowymi markami. Już wcześniej informowaliśmy was, jakoby Epic miało wstępnie podpisane umowy z wieloma producentami. Mowa tutaj o Rocksteady, BioWare czy Gearbox. Już dzisiaj jestem wstanie wyobrazić jak gry oparte na Unreal Engine 4 będą wyglądać. Kosmos, do wglądu poniżej!

Written By
More from Patryk

Oferta Games with Gold na październik 2015

Microsoft ogłosił październikową ofertę gier w ramach Games with Gold. Firma z...
Read More