Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a pod lupą Digital Foundry

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a to szansa na nadrobienie zaległości w kwestii przygód Drake’a na konsoli PlayStation 4. Odświeżona trylogia ponoć wygląda całkiem dobrze, przynajmniej zdaniem Digital Foundry.

Już za tydzień najnowsza gra z udziałem Nathana Drake’a trafi do sklepów w wersji na PlayStation 4. Premiera gry, a raczej zestawu gier z serii Uncharted to szansa na zapoznanie się z przygodami poszukiwacza przygód przed premierą Uncharted 4: A Thief’s End. Ekipa Digital Foundry zdecydowała się ograć ten tytuł i przygotować swoistą analizę jakościową gry na PlayStation 4.

Bluepoint Games, ekipa odpowiedzialna za remaster, zdecydowała się dogłębnie opracować ten tytuł. Ponoć jakość gry sięga nawet dalej, aniżeli do poziomu podniesienia rozdzielczości i drobnych usprawnień. Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a to zdaniem Digital Foundry nie remaster, a raczej remake. Dopracowano wiele elementów, wyraźnie poprawiono tekstury, animację bohaterów oraz jakość ich sylwetek.

Jakość obrazu w grze Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a jest imponująca. Przygotowano rozdzielczość 1080p ze świetnym wygładzaniem krawędzi i filtrowaniem tekstur. Ponadto krawędzie obiektów pozbawione są większości ”ząbków”, zaś tekstury wyglądają ostro w dalszej odległości. Jakość animacji to stałe 60 klatek na sekundę. Jednakowoż w części scenek przerywnikowych zauważyć można spadki, ale te nie schodzą zazwyczaj poniżej 55 fps, aczkolwiek nawet to jest bardzo rzadkie.

Poniżej możecie zobaczyć dwa materiały wideo autorstwa Digital Foundry obrazujące jakość animacji oraz wykonanie grafiki w grze Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a. Jesteście zainteresowani tym tytułem na PlayStation 4, czy czekacie na ”czwórkę”?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=sRO0CZJLfIE” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=XQbVTbQN9yQ” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

TOP 10 UK – Snajper najlepszy w Wielkiej Brytanii

Sniper Elite III: Afrika jest aktualnie najlepiej sprzedającym się tytułem na terenie...
Read More