Uncharted 4: A Thief’s End celuje w rozdzielczość 1080p oraz 60 klatek na sekundę

W sieci pojawiły się wypowiedzi twórców gry Uncharted 4: A Thief’s End na temat rozdzielczości. Tytuł ma ponoć działać w 1080p oraz 60 klatkach na sekundę.

PlayStation 4 otrzyma kolejną odsłonę serii przygodowych gier Uncharted.
PlayStation 4 otrzyma kolejną odsłonę serii przygodowych gier Uncharted.

Uncharted 4: A Thief’s End najprawdopodobniej będzie działało w rozdzielczości 1080p oraz 60 klatkach na sekundę. W rozmowie z serwisem Eurogamer jeden z członków studia Naughty Dog, Arne Meyer, odpowiedzialny za kontakt z mediami stwierdził, że doświadczenie zebrane przy przenoszeniu The Last of Us na PlayStation 4 może poskutkować wyższą jakością następnych gier tego studia.

Pamiętajmy że wspomniane The Last of Us: Remastered w wersji na PlayStation 4 funkcjonuje w jakości 1080p oraz 60 klatkach na sekundę. Najnowsza odsłona przygód Nathana Drake’a ma ponoć prezentować podobny poziom. Autorzy do tej pory byli w stanie projektować gry w jakości 720p oraz 30 klatkach na sekundę. Właściciele PlayStation 4 wymagają jednak o wiele więcej, toteż Naughty Dog poproszono o ambitne wykorzystywanie mocy obliczeniowej nowej konsoli japońskiego giganta. Oto co w tej sprawie miał do powiedzenia wspomniany Arne Meyer:

”Czy możemy stworzyć grę w 1080p i 60 FPS? Zawsze chcieliśmy to zrobić, ale dla efektów, które do tej pory umieszczaliśmy w naszych tytułach, 720p i 30 FPS były wystarczające. Teraz nie jest to już dostatecznie dobre, więc staramy się podołać nowemu zadaniu.
To rodzaj celu, kiedy mowa o budowie gry na silniku PS4. Ten cel udało nam się zrealizować w The Last of Us Remastered, więc dlaczego nie mielibyśmy się trzymać tego także w tym przypadku?”

Powyższa wypowiedź z pewnością ucieszy wieloletnich fanów przygodowej serii Uncharted. Powoli wchodzi w ten etap, kiedy to maksymalna rozdzielczość jest coraz częściej uzyskiwana przez twórców gier wideo. Pamiętajmy jednak, że również istotnym elementem jest wydajność konsol nowej generacji. Wiele wskazuje na to, że PlayStation 4 jest pod tym względem lepszym systemem. Wszystko zatem w rękach twórców.

Written By
More from Patryk

Rise of the Tomb Raider – znakomite concept arty z gry

Rise of the Tomb Raider to typowy killer na Xbox One. Gra...
Read More