Uczta dla fanów Tolkiena – pierwsze materiały z Shadow of Mordor

Warner Bros. opublikowało pierwsze materiały video rozgrywki z Middle-earth: Shadow of Mordor. Śródziemie jeszcze nigdy nie prezentowało się na tak wysokim poziomie – enjoy!

xbox-one-and-ps4-logo-banner_625x245

Shadow of Mordor to gra rpg z elementami akcji, w której wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci. Projekt zapowiada się ciekawie ze względu na system Nemesis, czyli aktywny rozwój naszych przeciwników i ich wysoka inteligencja. Starcia prowadzone będą dynamicznie, ale wystarczy chwila, aby przechylić szalę na swoją korzyść. Twórcy chwalą się, że każdy przeciwnik w grze będzie niepowtarzalny, jeżeli uda mu się przeżyć walkę z nami, to jego doświadczenie wzrośnie, a on sam może kiedyś powrócić o wile silniejszy. Oczywiście zwiedzimy znane, mroczne miejsca z trylogii Tolkiena, tym razem w jeszcze lepszej oprawie audiowizualnej. Poniższy filmik polecam odpalić w najwyższej z możliwych rozdzielczości, 1080p, dzięki czemu na ekranach Waszych monitorów poczujecie przedsmak nowych platform. Pierwsze co rzuca się w oczy, to animacja bohaterów i ich pieczołowite wykonanie, pod tym względem nic nie możemy zarzucić produkcji Monolith. Druga zaleta, która utkwiła w moim umyśle, to dystans generowania przestrzeni – Mordor jest ogromny, rozbudowany, pełen widoczków, na których można oko zawiesić. System walki wygląda podobnie do tego, który świetnie sprawdził się grach z serii Batman.

Poniższa prezentacja trwa ponad osiem minut, są to jednak minuty przepełnione walką na różne sposoby. Rozgrywka jak zauważycie cechuje się swobodną eksploracją otoczenia, niczym w serii Assassins’ Creed. W mojej opinii już teraz, po obejrzeniu poniższego video, jestem wstanie stwierdzić, że mamy do czyniania z najlepiej wyglądającym projekcie osadzonym w Śródziemiu.

Written By
More from Patryk

Techland udostępnia patcha do Dying Light dającego możliwość tworzenia modów na PC

Autorzy gry Dying Light udostępnili w sieci aktualizację umożliwiającą dokonywanie modyfikacji w...
Read More