Ubisoft twierdzi, że gracze lubią płacić za dodatki do gier

Ubisoft to bardzo znana firma w branży gier wideo. Głównie dzięki serii Assassin’s Creed oraz niedawno wydanego sandboxa Watch Dogs. Ponadto Ubisoft odpowiedzialny jest również za serię Far Cry, której czwarta część zadebiutuje w listopadzie. 

Ubisoft jest znaną marką, głównie dzięki sukcesowi serii opowiadającej o zakonie asasynów.

O tym, że gracze nie mają już oporu przed sięganiem po płatne rzeczy i inne dodatki do gier poinformował Chris Early, czyli wiceprezes dystrybucji elektronicznej Ubisoft. W wywiadzie, którego udzielił dla GamesIndustry International Early podkreśla, że dodatki, które dodawały surowce lub odkrywały nieznane lokacje w Assassin’s Creed IV: Black Flag nie stanowiły dla graczy większego problemu.

Chris Early jednocześnie twierdz, że jeszcze niedawno gracze narzekaliby, że taka zawartość powinna być od początku w grze i możliwa do odblokowania. Wiceprezes dystrybucji elektronicznej z ramienia Ubisoft twierdzi, że to dzięki ich dobremu kontaktowi z społecznością i fanami. Ponadto stwierdził, że dodatki do gier Ubisoftu są lubiane, ponieważ są dopełnieniem tego, co oferuje dany tytuł.

Moim zdaniem obecnie istnieje kilka rodzajów akceptowalnych form. DLC jest jedną z nich. Karnety na dodatki, czyli Season Passy również. Ciekawe jest spojrzenie na Season Pass jak na Service Pass. Ponadto specjalnie dla subskrybentów tej opcji są organizowane różne wydarzenia, co oznacza, że to więcej niż pakiet dodatków.

Dodatki w formie DLC debiutowały na poprzedniej generacji konsol. Dziś traktowane są jako absolutny standard, choć wiele osób nadal uważa, że w wielu przypadkach autorzy gier nadużywają ich roli. Wiele z takich dodatków to wycięte fragmenty gier, które są w późniejszym okresie (po premierze gry) udostępniane w formie gotówkowej. Miejmy nadzieję, że Ubisoft nie będzie przesadzało z dodatkową zawartością oraz cenami, które przyjdzie nam zapłacić za wspomniane elementy.

[dzięki- GameSpot]

More from Mikołaj Ciesielski

Pierwsze fabularne DLC do Batman: Arkham Knight zadebiutuje już 21 lipca

Batman: Arkham Knight to kolejna odsłona przygód Mrocznego Rycerze od studia Rocksteady....
Read More