Ubisoft Toronto szykuje dla nas pięć nowych tytułów

Jade Raymond, szefowa studia Ubisoft Toronto zapowiedziała pięć nowych tytułów, które trafią do graczy już niebawem. Piękna Pani prezes opowiada również o strategii biznesowej swojej firmy.

banner-ubisoft-superdot-com_-br_

 

Szefowa studia Ubisoft Toronto, Jade Raymond, postanowiła opowiedzieć o strategii biznesowej jaką obrała jej firma. Jak powszechnie wiadomo, francuski gigant współpracuje z mniejszymi oddziałami na terenie całego świata, które zajmują się odpowiednimi markami i tytułami wydawanymi przez tego producenta. jednym z nich jest oddział z Toronto, który zasłynął swoim debiutanckim, tytułem – Splinter Cell Blacklist. Gra zebrała świetne oceny w prasie (średnia na Metacritic wersji na PS3 to 84). Raymond ze swoją ekipą zapowiedziała już, że chce pracować nad kolejną odsłoną Splinter Cell ze swoją ekipą. Co ciekawe, w Toronto szykowane jest jeszcze pięć nowych, niezapowiedzianych projektów. Na jakie gry możemy liczyć?

Według Raymond, która udzieliła wywiadu dziennikarzom Game Trailers, jej studio pracuje nad pięcioma niezapowiedzianymi grami. Przedstawicielka firmy potwierdziła, że jej ambicją jest jak najszersze wykorzystanie potencjału dostępnych marek na wielu rynkach. Dobrym przykładem tego typu działań jest marka Assassin’s Creed, która w ciągu swojego życia otrzymała spin-off, książki, komiksy czy film. Jade jest przeciwniczką tego, aby już na wstępnym etapie prac nad nowym IP zakładać z góry, że musi być to seria. Co ciekawe, nie ma nic przeciwko urządzeniom mobilnym, na które chciałaby zaprojektować grę.

20120416203932

 

Możemy być pewni, że rozmawiamy tutaj o superprodukcjach. Pewniakiem jest kontynuacja Blacklist, która zapewne zostanie zaprezentowana na tegorocznych targach w Los Angeles. Ubisoft Toronto macza palce również w grach z serii Assassin’s Creed, ale to akurat oczywiste, ponieważ kolejne części tej serii wypuszczane są na rynek cyklicznie. Pamiętajmy jeszcze o licencji Toma Clancy’ego, która nadal obowiązuje. Gdzieś w zakamarkach Ubisoftu nadal odpoczywa potężna marka jaką jest Rainbow Six. Może to właśnie ten tytuł jest jednym z niezapowiedzianej piątki?

Written By
More from Patryk

Gdzie zabierze nas piąta odsłona serii Assassin’s Creed?

Jade Raymond, dyrektor studia Ubisoft Toronto, odpowiedzialna za serię Assassin’s Creed wypowiedziała...
Read More