Ubisoft tłumaczy jak będzie wyglądać wersja Watch Dogs na Wii U

Watch Dogs to gra akcji, w której szczególny nacisk położono na hackowanie niemal wszystkiego co stanie na naszej drodze. Za tytuł ten odpowiedzialny jest Ubisoft. Watch Dogs w maju trafiło już na komputery osobiste, a także na konsole Sony i Microsoftu. Posiadacze WiiU, aby zagrać w Watch Dogs muszą poczekać do listopada.

Watch Dogsa miało być czymś nowym na rynku oraz miało walczyć z serią Grand Theft Auto na rynku sandboxów. Niestety nie wszystko poszło po myśli Ubisoftu.

W wywiadzie dla serwisu Computer Video Games, dyrektor kreatywny pracujący nad nad Watch Dogs stwierdził, iż projekt zaoferuje wymaganą jakość na platformie Nintendo. W trakcie rozmowy padło również pytanie o różnice wizualne wersji przeznaczonych na PlayStation 3, X360 i Wii U. Jonathan Morin wyjaśnił, że Watch Dogs na Wii U prezentuje się lepiej.

“Powiedziałbym, że wersja na WiiU znajduje się gdzieś pomiędzy edycjami z platform current- genowych, a tymi next- genowymi. Trudno to dokładnie określić- trochę bliżej w pewnych aspektach wersji WiiU do current- genów, niż do PlayStation 4 i Xboksa One. Mogę powiedzieć, że tytuł prezentuje się pięknie na WiiU i świetnie gra się na GamePadzie.”

Francuski developer nadmienił również, iż gracze nie powinni spodziewać się dodatkowej zawartości dla Wii U. Producent skupił się raczej nad dopracowaniem kwestii sterowania, a więc efektownego wykorzystania dotykowego ekranu Game Pada.

Watch Dogs to gra akcji, w której szczególny nacisk położono na kontrolowanie miast za pomocą smartfona, dzięki któremu możemy się włamywać do różnych systemów, jak np. sygnalizacje świetlne. Najnowsza produkcja Ubisoftu trafiła już na komputery osobiste, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One oraz na Xboksa 360. Watch Dogs na WiiU trafi już w listopadzie tego roku.

More from Mikołaj Ciesielski

Godzinna przygoda z Metro Redux

Metro Redux to zestaw dwóch pierwszoosobowych strzelanin, które osadzone są w klimatach...
Read More