Ubisoft przestanie wspierać konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3

Firma Ubisoft najprawdopodobniej przestanie wspierać platformy PlayStation 3 oraz Xboksa 360 od przyszłego roku. Assassin’s Creed: Rogue może być ostatnią grą na te platformy.

Marka Assassin's Creed zabierała nas w wiele okresów historycznych, między innymi Wojna Secesyjna oraz pirackie Karaiby.
Marka Assassin’s Creed zabierała nas w wiele okresów historycznych, między innymi Wojna Secesyjna oraz pirackie Karaiby.

PlayStation 3 oraz Xbox 360 na targach gamescom 2014 prezentowały całkiem niezły poziom, ot chociażby za sprawą prezentacji gry Assassin’s Creed: Rogue. Firma Ubisoft konkretnie promuje ten tytuł, ale jak się okazuje, gra będzie najprawdopodobniej ostatnią odsłoną tej serii na starsze systemy. 

Francuski deweloper potwierdza zainteresowanie nowymi platformami, toteż planuje wycofać się ze wsparcia PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Yves Guillemot, prezes francuskiej firmy, udzielił ostatnio wywiadu redakcji Game Informera. W rozmowie z amerykańskim magazynem wyjawił on, że Ubisoft zamierza wycofać się ze wspierania PlayStation 3 oraz Xboksa 360 w roku 2015.

“Widzimy, że ten rok jest jeszcze dobry dla PS3 i X360, ale w następnym roku przesuniemy się do nowego hardware’u, bo ten sprzedaje się bardzo szybko. Po 2015 roku będzie nam trudno tworzyć nowe gry na stare konsole. Z tego co obserwujemy możemy wywnioskować, że właściciele Nintendo nie kupują serii Assassin’s Creed. W zeszłym roku sprzedaliśmy bardzo małe ilości gry na Wii U”

Z opublikowanych informacji wynika, że kolejny raz będziemy mieli do czynienia z tematyką morską oraz potyczkami na lądzie, tak jak w odsłonie Assassin’s Creed IV: Black Flag. Gra trafi na rynek 11 listopada tego roku jako ekskluzywna treść dla PlayStation 3 oraz Xboksa 360. 

[dzięki – Game Informer]
Assassin's Creed: Rogue to kolejny ukłon fanów, którzy polubili żeglarstwo w Black Flag.
Assassin’s Creed: Rogue to kolejny ukłon fanów, którzy polubili żeglarstwo w Black Flag.
Written By
More from Patryk

Rewelacyjne fragmenty rozgrywki z Metal Gear Online

W sieci pojawiły się kolejne informacje dotyczące Metal Gear Online, które wcześniej...
Read More