Ubisoft nie zamierza odpuszczać marki Assassin’s Creed

Firma Ubisoft postanowiła wyjaśnić sprawę Assassin’s Creed i rzekomego zwieńczenia serii. Deweloper nie zamierza również zaprzestać wydawania gier na PlayStation 3 i Xboksa 360.

AssassinsCreed-Banner

 

Ubisoft postanowił wypowiedzieć się na temat krążących opinii na temat rzekomego zwieńczenia serii Assassin’s Creed. Gry z tej serii są wydawane rokrocznie i łączą się w jednolitą całość – jako marka. Wiele ekip jest odpowiedzialnych za osobne gry, reedycje czy spin-offy, toteż Ubisoft nie zamierza odpuszczać tak intratnej marki, jaką jest AC. Na tegorocznej gali BAFTA pojawiła się również redakcja IGN, która zdołała zamienić kilka zdań z wysłannikiem francuskiego giganta. Producent gry Assassin’s Creed IV: Black Flag, Ashraf Ismail, potwierdza że nie ma planów odejścia od marki, a firma zamierza jeszcze przez parę lat wspierać rynek PlayStation 3 i Xboksa 360. Oto cytat z rozmowy z redakcją brytyjskiego serwisu:

”Aktualnie nad marką Assassin’s Creed pracuje kilka ekip, które są odpowiedzialne za inne odsłony gry. Są zespoły, które pracują nad podstawowym poziomem, a ja nie jestem wstanie powiedzieć, że tak, w przeciągu pięciu lat marka zostanie wygaszona. Nic z tych rzeczy. Ubisoft wie którędy chce podążać z marką Assassin’s Creed i to robimy. Taka odpowiedź powinna wam wystarczyć. [. . .] Myślę że nasza firma zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji rynkowej. PlayStation 3 i Xbox 360 to duże pole do popisu i my zamierzamy jeszcze na nim pozostać.”

Redakcja IGN podpytała również Ismaila o to, czy nowa, piąta z kolei odsłona serii dostanie również zielone światło na konsolach starszej generacji. Nie udało się jednak wyciągnąć z niego odpowiedzi na to pytanie. Pamiętajmy jednak,iż jakiś czas temu Ubisoft potwierdził, że w 2014 roku zostaną wydane dwie gry z tego uniwersum. Bankowo może to być piąta część serii, ale również spin-off, jak również kompletnie nowy, niezapowiedziany tytuł. Ismail nie potwierdza żadnych spekulacji, ale wyznał, jakoby właściciele PlayStation 3 i Xboksa 360 mogą liczyć na grę z tej serii.

Zainteresowanie na pewno się znajdzie. Nie wszyscy zdążyli jeszcze przeskoczyć na platformy nowej generacji. Assassin’s Creed IV: Black Flag jest całkiem udanym tytułem, który rozwija znane schematy i elementy rozgrywki. W tej części dorzucono bitwy morskie i sporej wielkości archipelag do eksploracji. Jakich nowości oczekujecie po piątej odsłonie serii?

dzięki [IGN]

)

Written By
More from Patryk

Wiedźmin 3: Dziki Gon w rozdzielczości 4k wygląda cudnie

Twórcy ze studia CD Projekt RED przygotowali całkiem porządną oprawę graficzną w...
Read More