Ubisoft – gracze rokrocznie oczekują kolejnych odsłon serii Assassin’s Creed

Firma Ubisoft zapowiedziała ostatnio dwie odsłony swojej flagowej serii, a więc Assassin’s CreedL Unity i Assassin’s Creed Comet. Dyrekcja dewelopera uważa, że gracze sami domagają się kolejnych części rokrocznie.

banner-ubisoft-superdot-com_-br_

W tym roku najprawdopodobniej na rynek trafią dwie odsłony serii Assassin’s Creed. Pierwsza gra zabierze nas do Francji, która jest pogrążona w rewolucji. Assassin’s Creed: Unity trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Druga odsłona cyklu, dedykowana PlayStation 3 i Xbox 360, została zatytułowana Assassin’s Creed Comet. Producent i jednocześnie wydawca gry, firma Ubisoft, uważa że takie rozwiązanie wcale nie zaszkodzi wizerunkowi marki. Wywiadu w tej sprawie udzielił Lionel Raynaud, jeden z wiceprezesów Ubisoftu, który rozmawiał z dziennikarzami magazynu EDGE. Jego zdaniem gracze sami oczekują kolejnych odsłon rokrocznie, do czego przyzwyczaił się sam wydawca. Oto jego komentarz w tej sprawie:

”Każdego roku jesteśmy w stanie zaoferować ludziom kolejną część Assassin’s Creed, ponieważ chcą oni nowego Assassin’s Creed co roku. Tak długo jak pozostaje to faktem, będziemy zaspokajać oczekiwania tych graczy. Musielibyśmy być głupi żeby tego nie robić. Oczywiście wiąże się z tym duża presja, bo powinniśmy regularnie stworzyć coś co nie zwiedzie nadziei.”

Przedstawiciel firmy wypowiedział się również na temat ewentualnego wsparcia jego firmy dla PlayStation 3 i Xboksa 360. Jego zdaniem obie platformy mają jeszcze sporo do zaoferowania firmom deweloperskim, a samo Ubisoft nie zamierza tak szybko odcinać się od tego rynku zbytu. Wydawca zapewnia, że przez najbliższe lata zamierza produkować i wydawać gry na obie platformy. W związku z tym oświadczeniem, możemy być więcej niż pewni, jakoby kolejne odsłony cyklu o asasynach lądowały na starszych platformach. 

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy uważasz, że PlayStation 3 i Xbox 360 mają jeszcze sporo do zaoferowania twórcom pomniejszych tytułów?

Written By
More from Patryk

Kolejny komunikat w sprawie DriveClub, gracze proszeni o cierpliwość

DriveClub otrzyma kolejną aktualizację usprawniającą zabawę online. W sieci pojawiły kolejne informacje...
Read More