Twórcy Rise of the Tomb Raider potwierdzają współpracę z Microsoftem

W sieci pojawiło się oficjalne stanowisko firmy Crystal Dynamics, która ustosunkowała się do sprawy wyłącznej współpracy z firmą Microsoft.

Rise of the Tomb Raider to kontynuacja historii Lary Croft z gry Tomb Riader (2013).
Rise of the Tomb Raider to kontynuacja historii Lary Croft z gry Tomb Riader (2013).

Wczoraj podczas trwania konferencji firmy Microsoft na targach gamescom 2014 dowiedzieliśmy się, ze marka Tomb Raider będzie ekskluzywną zawartością dla konsoli Microsoftu. Sensacyjna wiadomość wstrząsnęła graczami korzystającymi z konsol PlayStation, co rozbudziło gorącą dyskusję na temat decyzji Crystal Dynamics.

Dzisiaj już wszystko jest jasne i klarowne. Przedstawiciele Crystal Dynamics, w osobie Darrela Gallaghera, wyjaśnili całe zamieszanie za pośrednictwem internetu. Podkreśla on jednoznacznie, że związanie się z koncernem Microsoft to świetny pomysł i szansa na dalszy rozwój marki i umocnienie jej na rynku. Oto oficjalne stanowisko Gallaghera w tej sprawie:

”Na gamescom 2014 ogłosiliśmy, że nowy Tomb Raider będzie exclusivem na Xbox One. [. . .] Wiemy, że Microsoft da nam pełne wsparcie – wierzymy, że przyczyni się to do wykonania kroku naprzód dla całej marki Tomb Raider, tak by stała się jedną z największych w branży.

Nie znaczy to, że odwracamy się plecami od naszych fanów grających na PS i PlayStation. To świetne systemy, ze świetnymi partnerami i społecznościami. Szykujemy zatem Lara Croft and the Temple of Osiris, które pojawi się w grudniu, a aktualnie dostępne w sprzedaży jest Tomb Raider: The Definitive Edition”

Wygląda więc na to, że właściciele PlayStation 4 nie mają co liczyć na nową odsłonę przygód Panny Croft. Miejmy tylko nadzieję, że Sony zagwarantuje nam odpowiednią jakość w podobnym stylistycznie Uncharted 4: A Thief’s End.

Written By
More from Patryk

Drugi dziennik dewelopera gry Hellblade

Ninja Theory pracują aktualnie nad grą akcji Hellblade, która pojawi się tylko...
Read More