Twórcy opowiadają o produkcji Dead Rising 3.

Dead Rising 3 to jak sama nazwa wskazuje trzecia część serii, która opowiada o walce z hordami zombie. Za ten tytuł, jak i dwa poprzednie, odpowiedzialny jest Capcom. Kilka miesięcy po premierze gry na Xboksie One twórcy zdecydowali się na przybliżenie szczegółów dotyczących procesu produkcji gry.

Bohaterem w Dead Rising 3 jest niejaki Nick.

Twórcy w najnowszej odsłonie serii postanowili oddać graczowi pełną kontrolę nad rozgrywką, jej kształtem i poziomem trudności. Marka ta z jednej strony traktowana jest jako survival horror, z drugiej jednak ma w sobie wiele swobody i humoru, do czego przyzwyczaiła nas w przeszłości. Jednakże w trzeciej części serii postanowiono położyć nacisk na bardziej poważną i mroczniejszą stylistykę. Pozycja jest grą zarówno dla wymagających dreszczyka emocji graczy, tryb Nightmare Mode, jak również dla luźnej rozwałki hord zombie. W rozmowie z dziennikarzami serwisu OXM, producent trzeciej odsłony serii, Mark Jones, wyjawił prawdę o problemach jakie napotkano.

„To najprawdopodobniej najtrudniejszy projekt nad jaki pracowałem. Jako Capcom Vancouver chcieliśmy dojść do wspólnego porozumienia, zjeść ciastko i mieć ciastko. Jako gracz preferuje relaks i odprężenie w rozgrywce. Nie przepadam za skomplikowanymi rozwiązaniami, upływającym czasem, specyficznym podejściem do zapisywania stanu gry, wysokim poziomem trudności.

Jest jednak spora liczba gracz, która ceni sobie wysoki poziom wyzwania i zacięcie survival horroru w Dead Rising. Jeżeli więc jesteś masochistą to na pewno trzecia część naszej serii Ci się spodoba.”

Dead Rising 3 spodobało się wielu graczom, którzy do apokalipsy zombie lubią podchodzić na serio. Rzeczywiście w trzeciej części humor, który towarzyszył pierwszym dwóm odsłonom nie jest widoczny. Dzięki temu zapewne graczom łatwiej jest utożsamić się z bohaterem, co daje możliwość czerpania większej radości z rozgrywki. Miejmy nadzieję, że Capcom nie porzuci tej serii, ponieważ po trzeciej części widać, że zmierza ona w bardzo dobrą stronę. 

Dead Rising 3 to kolejna część serii, która opowiada głównie o walce z hordami zombie. Za tytuł ten odpowiedzialny jest Capcom. Gra zadebiutowała 22 listopada 2013 roku na Xboksie One, a już 5 września tego roku trafi na komputery osobiste.

Tags from the story
, , , ,
More from Mikołaj Ciesielski

Nowe screeny z Murdered: Śledztwo zza grobu!

Murdered: Śledztwo zza grobu to przygodowa gra akcji, która jest dziełem studia...
Read More