Twórcy Lost Planet 3, firma Spark Unlimited, kończy swoją działalność

Jeżeli wielu z Was lubiło grę Lost Planet 3, za którą odpowiadało studio Spark Unlimited, to mam dla Was złą wiadomość. Pracowników zwolniono, firma się przebranżowiła.

lost planet banner

Firma Spark Unlimited ma na swoim koncie takie gry jak Lost Planet 3, Call of Duty: Finest Hour oraz Yaiba: Ninja Gaiden Z. Wydawać by się mogło, że gry tego producenta wykazywały wymaganą jakość, ale jednak zdecydowano się przebranżowić.

John Butrovich, szef działu technicznego firmy Spark Unlimited, wypowiadał się na ten temat na łamach serwisu Polygon. Potwierdził on, że studio przestaje koncentrować się na grach wideo. Firma zwalnia pracowników odpowiedzialnych z tę gałąź rynku i planuje wprowadzić nową politykę.

W związku z tym wszystkie projekty oraz gry studia Spark Unlimited zostały skasowane. Ponoć firma od dłuższego czasu pracowała nad jakąś grą free to play, choć oficjalnie jej nieujawniono.

Spark Unlimited zasłynęli na początku z gry Call of Duty: Finest Hour. Klasyczna odsłona tej popularnej serii rozkochała w sobie graczy. W późniejszym okresie firma zajmowała się między innymi Lost Planet 3, nieco innym od dwóch poprzednich części, ale rówież bardzo grywalnym.

[dzięki – http://www.polygon.com/2015/5/4/8548145/spark-unlimited-closure]

Written By
More from Patryk

F1 2014 – przejazd po torze wyścigowym Soczi

Studio Codemasters opublikowało w sieci kolejny zwiastun F1 2014. Tym razem autorzy...
Read More