Twórcy Assassin’s Creed Unity twierdzą, że rynek gier wideo porzuca standard 60 klatek na sekundę.

Assassin’s Creed Unity to kolejna odsłona znanej serii, za którą odpowiedzialna jest firma Ubisoft. Unity będzie pierwszą, prawdziwie next- genową częścią cyklu. W sieci pojawił się wywiad z twórcami dotyczący liczby klatek na sekundę oraz rozdzielczości.

Assassin’s Creed Unity oparte jest o nowy silnik graficzny, który przystosowano do PlayStation 4 i Xbox One.

Premiera Assassin’s Creed Unity zbliża się wielkimi krokami, a ostatnio twórcy gry podgrzali atmosferę, za sprawą informacji dotyczących rozdzielczości oraz ilości klatek na sekundę w wersji gry na konsole ósmej generacji. Według wspomnianych informacji Assassin’s Creed Unity na konsolach PlayStation 4 i Xbox One działać ma w rozdzielczości 900p i 30 klatkach na sekundę. W jednym z ostatnich wywiadów twórcy niejako bronią się i stwierdzają, iż rynek gier odchodzi od standardu 60 klatek na sekundę, a w grach przygodowych standard ten nie jest potrzebny.

Rynek gier wideo porzuca standard 60 klatek na sekundę, który jest bardzo trudny do osiągnięcia. Lepszym wyjściem jest 30 klatek, które zapewniają filmowe wrażenia. Na początku staraliśmy się osiągnąć 60 klatek na sekundę, ale nie był to dobry pomysł. Wiele przez to można stracić, a efekt końcowy nie wygląda zbyt realnie.”- powiedział projektant poziomów Nicolas Guerin.

„60 klatek jest dobre dla strzelanek, ale w grach przygodowych akcji zdecydowanie lepiej sprawdza się 30 klatek, co pozwala również na podniesienie poprzeczki w innych elementach gry”.- stwierdził Alex Amancio, dyrektor kreatywny gry.

Twórcy odnieśli się również do rozdzielczości, o którą również byli krytykowani. Stwierdzili, że jeśli gra wygląda ładnie i wszystkim się podoba to rozmowę o cyfrach można odłożyć na bok. Miejmy nadzieję, że Assassin’s Creed Unity rzeczywiście będzie wyglądać ładnie, a twórcy nie bronią tylko swojego wizerunku, a ich wybory były spowodowane chęcią, aby ich produkt wyglądał jak najlepiej.

Assassin’s Creed Unity zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz na Xboksa One. Premiera gry zaplanowana jest na 13 listopada tego roku.

Assassin's Creed: Unity zabierze nas na uliczki Paryża w trakcie Rewolucji Francuskiej.
Assassin’s Creed: Unity zabierze nas na uliczki Paryża w trakcie Rewolucji Francuskiej.
More from Mikołaj Ciesielski

Nowe screeny z Dragon’s Dogma Online

Capcom raczy nas nowymi screenami z Dragon’s Dogma Online. Trzeba przyznać, że...
Read More