Twórca Rise of the Tomb Raider wypowiada się na temat ekskluzywności dla Xbox One i Xboksa 360

Darrell Gallagher ze studia Crystal Dynamics rozmawiał na temat gry Rise of the Tomb Raider z dziennikarzami redakcji GameInformer. Nie zamyka on drzwi przed właścicielami PS4 oraz PC.

Lara Croft to jedna z najbardziej rozpoznawalnych bohaterek gier wideo.
Lara Croft to jedna z najbardziej rozpoznawalnych bohaterek gier wideo.

Jedną z najbardziej sensacyjnych zapowiedzi w ostatnim roku była wiadomość o ekskluzywności Rise of the Tomb Raider na Xbox One oraz Xboksie 360. Wokół sprawy krążyło wiele niedopowiedzeń, ale ostatecznie wiadomym jest, iż gra będzie okresowo ekskluzywna na platformach Microsoftu.

Darrell Gallagher w rozmowie z dziennikarzami GameInformera zdecydował się wypowiedzieć na temat tej ekskluzywności. Twórca gry ze studia Crystal Dynamics nie zamyka tematu pojawienia się gry na innych platformach, w szczególności PS4.

Sprawa Rise of the Tomb Raider to konsekwencja polityki prowadzonej przez Crystal Dynamics. Już od wielu lat stosunki pomiędzy tym producentem, a Microsoftem się zawiązywały. Początkowo w formie ekskluzywnego dodatku DLC do Tomb Raider: Underworld na Xboksa 360, później wcześniejszym debiucie Lara Croft and the Guardian of Light na tej właśnie konsoli. Czasowa wyłączność Rise of the Tomb Raider jest konsekwencją zacieśniania się relacji pomiędzy Crystal Dynamics i Microsoftem.

Producent gry potwierdził, że na ten moment gra pojawi się w takiej formie, w jakiej została zaplanowana. Co Crystal Dynamics będzie robiło później…tego dowiemy się również w późniejszym okresie. Okazuje się więc, że jest realna szansa na pojawienie się Rise of the Tomb Raider na PlayStation 4 bądź PC.

Rise of the Tomb Raider debiutuje na rynku pod koniec roku na Xbox One i Xboksie 360.

[dzięki – http://gamingbolt.com/rise-of-the-tomb-raider-developer-discusses-xbox-one-exclusivity]

Lara Croft to legendarna postać w branży gier wideo, którą znają, nie bójmy się tego napisać, wszyscy!
Lara Croft to legendarna postać w branży gier wideo, którą znają, nie bójmy się tego napisać, wszyscy!
Written By
More from Patryk

Project CARS – porównajmy gameplay na PlayStation 4 oraz Xbox One z PC

Przygotowano bardzo ciekawe porównanie gry Project CARS na PlayStation 4, Xbox One...
Read More