Twórca marki Assassin’s Creed pracuje nad nową grą

Dyrektor kreatywny pierwszego Assassin’s Creed, Patrice Desilets, założyn nowe studio o nazwie Panache Digital Games i pracuje nad nową grą z gatunku TPP.

Marka Assassin's Creed zabierała nas w wiele okresów historycznych, między innymi Wojna Secesyjna oraz pirackie Karaiby.
Marka Assassin’s Creed zabierała nas w wiele okresów historycznych, między innymi Wojna Secesyjna oraz pirackie Karaiby.

Patrice Desilets powinien być znany jako jedna z najważniejszych osób współtworzących oryginalne Assassin’s Creed, które pojawiło się na Xboksie 360, PlayStation 3 oraz komputerach klasy PC. Jest on odpowiedzialny przede wszystkim za pierwszą odsłonę serii oraz Assassin’s Creed II. Producent aktualnie nie pracuje już w firmie Ubisoft, a w nowym studiu Panache Digital Games, gdzie pracuje nad zupełnie nowym projektem gry z gatunku TPP.

Patrice odszedł ze studia Ubisoft w atmosferze konfliktu i przeszedł do koncernu THQ. Tam zajmował się pracą nad projektem 1666, do którego prawa przejęło wspomniane Ubisoft po upadku tego drugiego. W tym momencie producent zdecydował się założyć Panache Digital Games i rozpocząć prace nad grą akcji z widokiem z trzeciej perspektywy.

Na serwisie AllGamesBeta możemy przeczytać jego komunikat w tej sprawie. Przyznaje on, iż razem z zespołem pracuje nad tytułem historycznym, który koncentruje się na przetrwaniu (survival). Gra ma być tytułem klasy AAA, bowiem jak przyznaje twórca, czuje się on znakomicie w tego typu produkcja, co udowodnił w przeszłości.

Jednakowoż na ten moment to wszystko, czym podzielił się z nami wspomniany producent. Gra najprawdopodobniej, w samych założeniach, może być podobna do marki Assassin’s Creed. Musimy jednak poczekać na większą ilość informacji i konkretną zapowiedź.

[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2014/12/patrice-desilets-reveals-core-details.html]

Oficjalny logotyp studia Panache Digital Games.
Oficjalny logotyp studia Panache Digital Games.
Written By
More from Patryk

PlayStation 4 kontra Xbox One w grze Mad Max

Mad Max w wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One wygląda bardzo...
Read More