Twórca Gears of War wraca do gry – nowy projekt poznamy za kilka dni!

Cliff Bleszinski to były pracownik studia Epic Games, który w przeszłości pracował nad grami z serii Gears of War. W tym tygodniu poznamy jego nowy projekt.

Gears of War to marka, którą zaprojektował Cliff Bleszinski w studiu Epic Games. Jaki będzie jego następny ruch?
Gears of War to marka, którą zaprojektował Cliff Bleszinski w studiu Epic Games. Jaki będzie jego następny ruch?

Twórca serii Gears of War zapowiedział na swoim Twitterze, że najpewniej w tym tygodniu ogłosi swój nowy projekt, nad którym pracował przez ostatni okres. Będzie to również jego pierwsza gra, nad którą pracuje po odejściu ze studia Epic Games.

W grudniu zeszłego roku twórca wspominał, że chciałby powrócić do branży z klasyczną, pierwszoosobową grą akcji. Mowa tutaj o gatunku FPS, gdzie starcia rozgrywały by się na zamkniętych arenach. Co ciekawe, nie chce on już pracować nad grami ze skryptami, filmowością scenariusza oraz strzelaninami z perspektywy trzeciej osoby. Jego ulubiony gatunek to właśnie pierwszoosobowe strzelanki, przy których pracował w trakcie projektowania silników Unreal Engine. Warto również wspomnieć jego słowa na temat dystrybucji dzisiejszych gier, która zdaniem Bleszinskiego jest przestarzała. Wystawianie gier na targach E3 oraz promowanie się na okładkach magazynów to już przeszłość – zdaniem producenta.

Cliff Bleszinski zamierza wprowadzić swój nowy projekt drogą cyfrowej dystrybucji. Na ten moment nie wiele wiemy na jego temat, ale w sieci zostało jakiś czas temu opublikowane jedno zdjęcie. Obrazuje ono pewną scenerię z żołnierzem w tle, ale nie warto się tutaj doszukiwać szczególnej tematyki. Więcej informacji już wkrótce.

Tajemniczy projekt twórcy Gears of War. Pierwsze zdjęcie nie robi szczególnego wrażenia.
Tajemniczy projekt twórcy Gears of War. Pierwsze zdjęcie nie robi szczególnego wrażenia.
Written By
More from Patryk

Przygotujcie się na pierwsze minuty z grą Rise of the Tomb Raider

Autorzy gry Rise of the Tomb Raider mogą już odpoczywać i przygotowywać...
Read More