Twórca animacji w Assassin’s Creed III przechodzi do studia Naughty Dog

Naughty Dog to firma zajmująca się produkcją gier wideo. W ich dorobku jest seria Crash Bandicoot oraz The Last of Us. Firma zatrudniła ostatnio specjalistę od animacji, który pracował nad grą Assassin’s Creed III.

Naughty Dog to firma wspierająca Sony od wielu lat, która na swoim koncie ma takie serie jak Crash Bandicoot oraz Uncharted. Ostatnio studio zasłynęło ze świetnego The Last of Us.
Naughty Dog to firma wspierająca Sony od wielu lat, która na swoim koncie ma takie serie jak Crash Bandicoot oraz Uncharted. Ostatnio studio zasłynęło ze świetnego The Last of Us.

Przetasowań w branży gier wideo ciąg dalszy. Po raz kolejny mowa o firmie Naughty Dog, która tym razem przyjmuje na swój pokład nowego pracownika. Jonathan Cooper, to były pracownik firmy Ubisoft, który uczestniczył w dewelopingu gry Assassin’s Creed III. Jego specjalizacją jest grafika komputerowa oraz animacja. Co więcej, w przeszłości zajmował się on również dwiema pierwszymi częściami serii Mass Effect. Od teraz będzie piastować podobne stanowisko w firma Nayghty Dog, która jak wiemy, w ostatnim okresie straciła kilku utalentowanych pracowników. Informacje odnaleziono na serwisie Linkedln, gdzie Jonathan Cooper wpisał swoje nowe miejsce pracy. Co ciekawe, przyznaje on również, że w ostatnich miesiącach pracował nad ”rewolucyjnym rozwiązaniem w charakterystyce sterowania postaciami”. Czego owe prace mogły dotyczyć? Na dzień dzisiejszy tego nie wiemy, ale miejmy nadzieję, że w siedzibie twórców legendarnego Crasha, specjalista od animacji przyłoży się do prac, nad nowymi projektami tego studia.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że Naughty Dog pracują nad odświeżoną wersją The Last of Us na platformę PlayStation 4. Prace idą w najlepsze, ale uzupełnienie kadr wcale nie musi być powiązane z tym właśnie projektem. Pamiętajcie, że z firmy odeszło wielu utalentowanych pracowników, w tym Amy Henning oraz Nate Wells. Oboje odpowiedzialni za sukces The Last of Us. Miejmy nadzieję, że na targach E3 dowiemy się, nad czym jeszcze pracują specjaliści z tej firmy.

[dzięki – Game Informer]

Written By
More from Patryk

W USA zainteresowanie konsolami wzrasta, a Watch Dogs sprzedaje się najlepiej

Opublikowano kolejny raport organizacji NPD, która zajmuje się badaniem rynku branży gier...
Read More