Znakomita sprzedaż Two Worlds II

two-worlds-2-II-sprzedaz-projektkonsola-pl
two-worlds-2-II-sprzedaz-projektkonsola-pl-2-small

Według informacji wydawcy, gra Two Worlds II sprzedała się dotąd w ponad 2 mln egzemplarzy.

Najnowsze dzieło krakowskiego studia Reality Pump radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Według informacji wydawcy, gra Two Worlds II sprzedała się dotąd w ponad 2 mln egzemplarzy. Są też spore szanse na trzecią odsłonę cyklu jeszcze w tym roku. Gorzej natomiast z wizerunkiem firmy TopWare Interactive, która oskarżana jest m.in. o próby wywierania wpływu na recenzentów.

O2 mln sprzedanych kopii Two Worlds II to imponujący, jak na tytuł z gatunku cRPG, wynik. Dane o sprzedaży zaskakują, zważywszy że według ustaleń serwisu vgchartz gra znalazła dotąd niespełna 300 tys. klientów za oceanem. Czyżby więc aż tak bardzo spodobała się graczom z Europy i Azji?

Niewykluczone, bo produkcja zebrała solidne recenzje na średnim poziomie od 68 (wersja na Xbox 360) do 76 (wersja pc) w serwisie metacritic, daleko w tyle pozostawiając chociażby konkurencję w postaci Arcania: Gothic 4.

Niestety, ostatnie doniesienia zagranicznych mediów sugerują, że amerykański wydawca posługiwał się niezbyt czystymi metodami działań marketingowych. Jim Sterling z serwisu Destructoid pokusił się nawet o śledztwo w tej sprawie. Cytowane przez niego źródła wskazują, że pracownicy TopWare Interactive wielokrotnie usiłowali manipulować ocenami gry. Firma podejrzewana jest m.in. o próby wywierania wpływu na recenzentów, domaganie się odpowiednio korzystnych recenzji (co najmniej 7/10) w zamian za reklamy oraz deprecjonowanie nieprzychylnych opinii na forach internetowych.

two-worlds-2-II-sprzedaz-projektkonsola-pl-2

 

Kierownictwo TopWare stanowczo zaprzeczyło, jakoby kiedykolwiek stosowało podobne praktyki. Przytoczona w artykule lista rzekomych nieetycznych działań jest jednak długa i gdyby nawet tylko część zarzutów okazała się prawdziwa, mogłoby to wywołać olbrzymi skandal. Na całym zamieszaniu najbardziej stratna wydaje się marka Two Worlds. We fragmentach korespondencji z działem marketingu TopWare Interactive opublikowanych na łamach serwisu beefjack można bowiem natrafić na wzmiankę o powstającej trzeciej części gry, której premiera planowana jest na ten rok.

Written By
More from konadmin

Szalony trick Autobusowy!

Just Cause przez wiele osób traktowanych jest jako młodszy, trochę mniej zdolny...
Read More
two-worlds-2-II-sprzedaz-projektkonsola-pl-2-small

Według informacji wydawcy, gra Two Worlds II sprzedała się dotąd w ponad 2 mln egzemplarzy.

" />