Twitter Taylor Swift zmienia zasady na Apple Music

Popularna Taylor Swift ostatnimi czasy zbuntowała się przeciwko platformie Spotify, a teraz jej wpis na profilu społecznościowym zmienia stanowisko Apple Music.

Połowa opinii publicznej w internecie komentuje stanowisko Taylor Swift w sprawie rozliczania się firmy Apple z artystami udostępniającymi swoje piosenki na platformie Apple Music. Dziś Eddy Cue zdecydował się odpowiedzieć na wątpliwości piosenkarki i zmienić zasady Apple Music.

Dziś serwisy internetowe służące do streamingu muzyki są bardzo popularne i pozwalają użytkownikom cieszyć się znakomitą jakością ulubionej muzyki w atrakcyjnych cenach. Jak się jednak okazuje, nie każdy artysta uznaje ten model biznesowy.

apple-music-sells

Apple Music jest stosunkowo młodą platformą konkurująca z Deezer oraz Spotify. Tyle tylko, że bez rozbudowanej i atrakcyjnej biblioteki muzyki aplikacja nie będzie atrakcyjna. Kością niezgody pomiędzy Apple Music, a Taylor Swift jest bezpłatny, trzymiesięczny okres próbny.

Przez trzy pierwsze miesiące nowi użytkownicy otrzymają dostęp do całej biblioteki piosenek i muzyki bezpłatnie. Artyście nie otrzymują jedna z tego tytułu korzyści finansowych. Nie zarabiają, więc nie chcą udostępniać swojej muzyki.

Tak przynajmniej twierdzi Taylor Swift, która doprowadziła swoimi wpisami oraz opiniami, między innymi na Twitterze i Tumbler do zmiany decyzji Apple w tej sprawie.


Co ciekawe, najnowsza płyta Taylor Swift pod tytułem ”1989” nie pojawi się w usłudze Apple Music. Panna Swift jest przekonana o swoich racjach i już teraz odpowiedź Apple na Twitterze jest pozytywna, bo artyści będą ”zawsze opłacani” za udostępnianie swojej muzyki.

Podsumowując, ciśnie mi się na usta zdanie Davida Guilmoura z legendarnego Pink Floyd, który kiedyś stwierdził, że ”jeżeli łączymy muzykę z pieniędzmi, to muzyka ucierpi”. A Wy co sądzicie o stanowisku Taylor Swift i platformach Spotify i Apple Music?

[dzięki – http://recode.net/2015/06/21/apple-says-it-will-pay-taylor-swift-for-free-streams-after-all/]

Taylor+Swift

Written By
More from Patryk

Czyżby szykowano podwyżkę subskrypcji PlayStation Plus?

Czyżby w przyszłości miała nastąpić podwyżka ceny subskrypcji PlayStation Plus? Pojawiły się...
Read More