Twitch przejęte przez Google za miliard dolarów!

Koncern Google wszedł w posiadanie platformy Twitch. Prawdopodobna kwota transakcji opiewa na miliard dolarów.

Twitch odnosi sukcesy dzięki obsłudze PlayStation 4.
Twitch odnosi sukcesy dzięki obsłudze PlayStation 4.

Na przestrzeni maja informowaliśmy o transakcji firmy Google z platformą Twitch, na mocy której ta druga zostanie przejęta przez amerykański koncern. Serwis Venture Beat poinformował, że kwota odstępnego wyniosła miliard dolarów. Najprawdopodobniej transakcja została już potwierdzona. Dziwi jedynie fakt, że spółka notowana na giełdzie dokonuje tak wielkich zakupów w kompletnej tajemnicy.

Koncern Google zakupił platformę YouTube w roku 2006 za kwotę 1, 65 miliarda dolarów. W połączeniu z serwisem do streamingowania wideo amerykański koncern może zdominować konkurencję. Twitch zyskał w ostatnich latach ogromną popularność, a ostatnio głównie za sprawą połączenia z PlayStation 4. W roku 2011 serwis odwiedzało 5 milionów osób miesięcznie, ażeby rok później serwis odwiedzało 20 milionów osób. Na dzień dzisiejszy strona odpowiada za 1, 35 procent ruchu w całym internecie na terenie Stanów Zjednoczonych. 

Warto również podkreślić, że konsole stacjonarne przyczyniły się do popularyzacji serwisu do dzielenia się obrazem wideo na żywo. Wspomniane PlayStation 4 oraz Xbox One. Wielu ludzi zajmuje się również transmitowaniem tak zwanego e-sportu. Sam serwis zarabia tylko na reklamach oraz subskrypcjach, dzięki czemu sympatycy określonych autorów (kanałów) mogą dotować ich miesięcznie kwotą 5 dolarów.

 

Tags from the story
, , ,
Written By
More from Patryk

God of War Collection – pierwsze oceny oraz gameplay

GOD OF WAR COLLECTION TO ZESTAW DWÓCH PIERWSZYCH ODSŁON GRY GOD OF...
Read More