Twitch przejęte przez firmę Google?

Twitch to platforma do streamingowania materiałów wideo, najczęściej z gier wideo. Firma ostatnio zaliczyła bardzo duży wzrost formy, co skłoniło innego giganta, koncern Google, do jej zakupu.

Twitch odnosi sukcesy dzięki obsłudze PlayStation 4.
Twitch odnosi sukcesy dzięki obsłudze PlayStation 4.

Według serwisu Variety platforma Twitch może być wchłonięta przez YouTube, które to z kolei należy do koncernu Googe. Wspomniany wcześniej serwis cytuje anonimowe źródła, które to donoszą, iż aktualnie trwają rozmowy na temat przebiegu transakcji. Wstępne rachunki wyglądają całkiem imponująco, koncern chce wyłożyć na stół miliard dolarów. Emocje studzi jednak inne medium, The Wall Street Journall, które twierdzi że rozmowy, owszem trwają, ale są na bardzo wczesnym poziomie. Nic nie jest na chwilę obecną przesądzone ani potwierdzone.

Twitch zyskał w ostatnich latach niesamowitą popularność, poprzez rozwój branży gier wideo. Platforma pozwala streamingować obraz na żywo z gier wideo. Ostatnio opcja została załączona do platform nowej generacji, co tylko wspomogło platformę. Okazuje się, iż Twitch odpowiada za 1,35 % ruchu w internecie w godzinach szczytu na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest to świetny wynik, dodajmy do tego fakt, że Twitch zarabia na subskrypcjach oraz reklamach, podobnie jak platforma YouTube. Fani mogą dotować swoich ulubionych prezenterów kwotą pięciu dolarów. Więcej informacji niebawem.

[dzięki – AGB]

 

Tags from the story
, , , , ,
Written By
More from Patryk

Sid Meier’s Starships, czyli nowa gra twórców Civilization

Twórcy gier z serii Civilization zapowiedzieli właśnie nowy projekt o nazwie Sid...
Read More