Twitch chwali się statystykami za rok 2014

Platforma Twitch.tv postanowiła przedstawić konkretne statystyki dotyczące działalności w roku 2014. Kierownictwo Twitch przygotowało interesującą prezentację dla graczy.

Twitch odnosi sukcesy dzięki obsłudze PlayStation 4.
Twitch odnosi sukcesy dzięki obsłudze PlayStation 4.

Twitch to bardzo popularna platforma w ostatnich latach, która się niezwykle rozwinęła, również za sprawą konsol nowej generacji. Kierownictwo firmy zdecydowało się przygotować bardzo efektowną prezentację dotyczącą osiągnięć Twitch.tv w roku 2014.

Statystyki mogą jak najbardziej imponować, bowiem okazuje się, że w ciągu ubiegłego roku użytkownicy platformy obejrzeli łącznie 16 miliardów minut materiałów wideo (streamów oraz zarchiwizowanych filmów) w trakcie każdego miesiąca (!). Ponadto warto przytoczyć również 100 milionów unikalnych użytkowników, ale również pobito rekord zalogowanych jednocześnie uczestników, który stanowi teraz 1 milion.

Ostatnio też pojawiły się informacje dotyczące najpopularniejszych transmisji. Okazuje się, że najpopularniejszą grą jest MOBA League of Legens. Twitch to aktualnie najpopularniejszy sposób na dzielenie się rozgrywką w sieci (transmisje na żywo).

Należy również nie wspomnieć o konsolach stacjonarnych, które przyczyniły się do popularyzacji serwisu do dzielenia się obrazem wideo na żywo. PlayStation 4 oraz Xbox One dzisiaj dają możliwość do dzielenia się rozgrywką. Wielu ludzi zajmuje się również transmitowaniem tak zwanego e-sportu. Sam serwis zarabia tylko na reklamach oraz subskrypcjach, dzięki czemu sympatycy określonych autorów (kanałów) mogą dotować ich miesięcznie kwotą 5 dolarów.

[dzięki – http://www.twitch.tv/year/2014]

twitch global stats_pk

twitch stats_pk

twitch stats2_pk

 

Written By
More from Patryk

Project CARS – zobacz trailer trybu multiplayer

Project CARS to gra wyścigowa studia Slightly Mad, która w maju debiutuje...
Read More