Trzy miliony sprzedanych konsol PlayStation 4 oraz Xbox One w Wielkiej Brytanii

Statystyka podaje, że tylko na terenie Wielkiej Brytanii konsole Xbox One oraz PlayStation 4 została sprzedana w ilości 3 milionów egzemplarzy.

Aktualnie Xbox One oraz PlayStation 4 to najnowsze konsole stacjonarne, które rywalizują między, dzięki czemu rozwijają całą branżę gier wideo.
Aktualnie Xbox One oraz PlayStation 4 to najnowsze konsole stacjonarne, które rywalizują między, dzięki czemu rozwijają całą branżę gier wideo.

Na terenie Wielkiej Brytanii sprzedano 3 miliony egzemplarzy konsol PlayStation 4 oraz Xbox One. Dane pochodzą z raportu statystycznego przeprowadzonego przez sieć sklepów GAME na tamtejszym rynku.

GAME przeprowadziło analizę, dzięki której okazało się, że sprzedaż obu sprzętów przewyższyła oczekiwania koncernów Microsoft oraz Sony. To dobrze, głównie ze względu na rozrastający się rynek tych dwóch konsol, na których pojawiają się coraz lepsze gry. GAME nie ujawniają jednak konkretnych liczb dotyczących sprzedaży poszczególnych konsol. Do końca stycznia PlayStation 4 oraz Xbox One na terenie Wielkiej Brytanii przeskoczyły magiczną barierę 3 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Na gruncie globalnym sprawa wygląda nieco inaczej, bowiem przewaga PlayStation 4 nad Xbox One jest znacząca – ok 20 milionów sprzedanych konsol. Co ciekawe, sam Microsoft nie aktualizował swoich rachunków od listopada zeszłego roku, kiedy to informowano o 10 milionach sprzedanych egzemplarzy Xbox One.

Na koniec warto przytoczyć kolejną statystykę, z której wynika, że sprzedaż gier na obu konsolach wzrosła o 118 procent od listopada 2014 do stycznia 2015. Co ciekawe, spadła o połowę sprzedaż gier na starsze platformy – PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

[dzięki – http://www.videogamer.com/news/ps4_and_xbox_one_sales_reach_3_million_in_the_uk.html]

ps4 zestaw

Written By
More from Patryk

Dying Light na Xboksa 360 oraz PlayStation 3 anulowane

Studio Techland zdecydowało się anulować edycje Dying Light na Xboksa 360 oraz...
Read More