Tryb eSports WRC już dostępny w grze WRC 5

WRC 5 to konkretna gra rajdowa, która teraz również zainteresuje fanów eSportu oraz wirtualnej rywalizacji online z innymi. Tryb eSports już dostępny w grze na PlayStation 4 i Xbox One.

To pierwszy raz, kiedy oficjalne sieciowe mistrzostwa eSportowe odbywają się równolegle z każdą rundą sezonu WRC 2016. Turniej eSports WRC zbierze najlepszych kierowców WRC 5 i zacznie się wraz ze styczniowym Rallye Monte-Carlo, by skończyć w październiku wielkim finałem Wales Rally GB.

Z jednej strony eSportowa społeczność czeka na kolejne wyzwania rajdowe, a z drugiej fani rajdów i WRC wreszcie mogą czuć się wspierani przed producentów gier wideo i pokazać swoje umiejętności w oficjalnym turnieju. eSports WRC to wirtualna przygoda, która pozwoli sprawdzić swoje umiejętności w starciu z innymi graczami.

Jak to wszystko wygląda w praktyce?

Mianowicie, po 5 rundach kwalifikacyjnych (od Rallye Monte-Carlo do Vodafone Rally de Portugal), najlepsza 15 na każdej z platform weźmie udział w pierwszych półfinałach (Rally Italia Sardegna). Spośród nich wyłonionych zostanie 3 kierowców, którzy zapewnią sobie miejsce w wielkim finale podczas październikowego Wales Rally GB. Druga połowa sezonu będzie wyglądała identycznie: 5 rund kwalifikacyjnych oraz drugi półfinał.

Najlepsza 18 kierowców otrzyma zaproszenie na eSportowe finały Wales Rally GB. Rundy kwalifikacyjne oraz półfinały odbędą się na odcinkach specjalnych dostępnych wyłącznie w DLC.

Season pass zawiera 13 nowych wyścigów, po jednym dla każdego z rajdów oraz 3 samochody stworzone wyłącznie na potrzeby oficjalnej gry FIA World Rally Championship. Dodatkowa zawartość zostanie udostępniona pomiędzy grudniem 2015 a kwietniem 2016, w dwóch pakietach do pobrania.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/12/wrc-2.jpg”] [efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/12/wrc-3.jpg”]
Written By
More from Patryk

Doom został zrobiony od nowa, bo wyglądał jak wszystkie inne shootery, twierdzi id Software

Doom dopiero na E3 2015 wyglądał, jak prawdziwy kontynuator kultowej marki. Wcześniejsze...
Read More