Trwa proces optymalizacji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Autorzy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon poinformowali, że aktualnie trwa proces optymalizacja. CD Projekt RED podkreśla, że aktualnie nie ma mowy o zaniżaniu grafiki.

Czekaliśmy na Wiedźmin 3: Dziki Gon i już jest na ostatniej prostej!
Czekaliśmy na Wiedźmin 3: Dziki Gon i już jest na ostatniej prostej!

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest aktualnie w fazie optymalizacji, o czym poinformowało studio CD Projekt RED. Autorzy gry nie zamierzają zaniżać jakości grafiki względem konkretnej z platform. Proces optymalizacji nie wpłynie na jakość oprawy graficznej w najnowszych przygodach Geralta.

Michał Stec z ramienia CD Projekt RED rozmawiał na temat gry z redakcją Eternity. Tytuł jest już ukończony, ale teraz trwać będzie proces jego optymalizacji, który nijak nie wpłynie na jakość oprawy graficznej.

”Nie. Nie zamierzamy zaniżać jakości gry. Aktualnie pracujemy nad optymalizacją Wiedźmin 3: Dziki Gon na wszystkich platformach. Nie chcemy, aby proces ten wpłynął negatywnie na oprawę graficzną. W tym momencie czeka nas przy tym sporo pracy, dlatego zdecydowaliśmy się przesunąć datę debiutu gry. Dzięki optymalizacji będziemy mogli udostępnić najlepszy tytuł z możliwych” – Michał Stec, CD Projekt RED.

Producenci ze studia CD Projekt RED najwyraźniej chcą zachować kompromis i nie doprowadzać do sytuacji, gdzie wersje gry na różne platformy różnią się od siebie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie działał w jakości 1080p na PlayStation 4 oraz 900p na Xbox One. Tytuł pojawi się na rynku 19 maja tego roku.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/01/29/the-witcher-3-is-getting-optimised-but-no-visual-downgrade/]

Written By
More from Patryk

Rozpoczynają się wstępne testy Halo 5: Guardians

Studio 343 Industries wraz z koncernem Microsoftu potwierdzili informacje o rozpoczęciu testów...
Read More