Tropico 5 w wersji konsolowej już w sprzedaży

Gra Tropico 5 jest już dostępna w wersji na PlayStation 4 w sklepach na terenie naszego kraju. To jak, ktoś się wybiera w tropiki?

tropico-5_pc-game

Tropico 5 jest już dostępne na PlayStation 4 w sklepach. Trzeba przyznać, że ten ekonomiczno-strategiczny tytuł jest całkiem przyzwoity i pozwala spędzić w wirtualnych tropikach mnóstwo czasu.

Jeżeli tylko ktoś szuka wrażeń i gier typu ”sim”, to powinien się zainteresować tytułem firmy Haemimont Games. Któż by nie chciał wcielić się w przywódcę małego państwa położonego na tropikalnej wyspie?

Najważniejsze cechy gry:

  • Ery – rozpocznij grę w czasach kolonialnych, przetrwaj wojny światowe i wielki kryzys, sprawuj dyktatorskie rządy w czasie zimnej wojny i wprowadź swój lud w czasy nowożytne. Każda era – od XIX po XXI wiek – niesie ze sobą inne wyzwania i możliwości.
  • Dynastia – wszyscy członkowie rodu El Presidente mieszkają na wyspie. Wyznaczaj ich na przywódców, kierowników, ambasadorów lub generałów. Inwestuj w rozwój członków dynastii, aby odblokowywać nowe cechy i kształcić sobie pomocników.
  • Badania i renowacja – rozwijaj swój kraj, odkrywając nowe budynki, technologie i surowce. Odnawiaj stare budynki, aby zwiększać ich wydajność.
  • Zaawansowany system handlu i flota – stwórz imponującą flotę i wykorzystaj statki, aby zająć strategiczne szlaki przeznaczone do handlu z pobliskimi wyspami bądź supermocarstwami. Eksportuj i importuj towary.
  • Eksploracja wyspy – sprawdź, co kryje mgła wojny, znajdź cenne złoża surowców i zbadaj pozostałości starożytnych cywilizacji.
  • Nowa grafika – cała oprawa graficzna została zaprojektowana od nowa, aby nadać Tropico 5 wyjątkowy wygląd. Do wyboru jest ponad 100 budynków w każdej erze.
  • Tryb wieloosobowy – maksymalnie 4 graczy buduje własne miasta i rozwija swoją gospodarkę na dowolnej mapie. Gracze mogą decydować, czy wolą się dzielić surowcami, zapasami i zasobami ludzkimi, czy toczyć ze sobą wojny

Tropico 5 jest już dostępne w wersji konsolowej na platformy Xbox 360 oraz PlayStation 4) w CDP.pl oraz dobrych sklepach na terenie całego kraju.

[informacja prasowa]

PS4-Tropico-V

Written By
More from Patryk

inFamous: Second Son – nowy, fascynujący spot reklamowy

inFamous: Second Son nie pozwala nam o sobie zapomnieć. Gra akcji od...
Read More