Tony Hawk’s Pro Skater – twórcy zapowiadają nową odsłonę serii

Firma Activision, wespół z osobą Tony’ego Hawk’a ogłosili, że pracują nad kolejną odsłoną zręcznościowych gier traktujących o skateboardingu. Kolejna część serii Tony Hawk’s Pro Skater już niebawem trafi na konsole Sony i Microsoftu.

GamePageHero_Tony-Hawk-Pro-Skater-HD

Mamy świetne wiadomości dla fanów staro szkolnych odsłon Tony Hawk’s Pro Skater. Gry z tej serii traktują o jeździe na deskorolce, a patronuje im legenda tego sportu – Tony Hawk. W rozmowie z dziennikarzami IGN wysłannicy firmy Activision potwierdzają, jakoby możemy potwierdzić, że pracujemy nad czymś związanym z Tonym Hawkiem, więcej informacji już wkrótce”. Na chwilę obecną nie wiadomo na jakim etapie są prace. Wydawca nie ujawnia również, czy chodzi o kolejną odsłonę serii, restart marki, czy odświeżoną wersję klasyka sprzed lat. Najważniejszą informacją jest jednak to, że nad projektem czuwa jego pomysłodawca, czyli legenda skateboardingu, który potwierdza, że nowa odsłona zapowiada się niesamowicie.

Graczom nie pozostaje nic innego, jak wyczekiwać kolejnych wiadomości w tej sprawie. Gry z tego gatunku niegdyś, w czasach PlayStation, były całkiem popularne. Sporty ekstremalne w tamtych czasach przeżywały cyfrowy rozkwit, że wspomnę tylko Sleed Storm, MTV Snoboarding, czy Agressive Inline. Z nadejściem PlayStation 2 seria Tony Hawk’s Pro Skater zaliczyła formę spadkową, aby na schodzącej ze sceny generacji zostać wypartą przez gry z serii Skate. 

Seria Tony Hawk’s zadebiutowała na rynku w 1999 roku, grą stworzoną na konsolę PlayStation (w późniejszym czasie ukazały się także wersje na Nintendo 64, Game Boy Color oraz Dreamcasta). Za serię od samego początku opowiadało studio Neversoft, dzięki któremu mieliśmy okazję zagrać w kultową, drugą część gry o podtytule Underground. W późniejszym okresie, po roku 2007, seria wpadła w ręce studia Robomodo, które nie poradziło sobie z ciężarem marki. Tony Hawk: Ride i Tony Hawk: Shred, grając w które korzystaliśmy ze specjalnego kontrolera, nie poradziły sobie na rynku. Miejmy nadzieję, że najnowsza odsłona odmieni obliczę serii.

Written By
More from Patryk

Trailer Nightmares – sekretnego trybu Call of Duty: Black Ops III

Treyarch publikują kolejny trailer gry Call of Duty: Black Ops 3. Tym...
Read More