Tomb Raider – sześć milionów sprzedanych egzemplarzy gry

Square Enix wyjawiło informacje na temat sprzedaży gry Tomb Raider, która miała swoją premierę w marcu zeszłego roku. Jest to restart znanej marki, w której główną rolę gra słynna Lara Croft. Wersja na PlayStation 3 i Xboksa 360, jak również Definitive Edition na PlayStation 4 sprzedały się świetnie.

tombRaiderLogoBanner002

 

Crystal Dynamics, studio odpowiadające za markę Tomb Raider, wiązało spore nadzieje z restartem serii, która cieszyła się ogromną popularnością w branży gier wideo. Po genialnych odsłonach na pierwszym PlayStation, marka straciła na znaczeniu podczas ery PlayStation 2. Finalnie zmienił się nawet wydawca, którym zostało japońskie Square Enix. Dołożono wszelkich starań, aby gra wróciła na właściwe jej miejsce w branży. Tomb Raider zostało wydane w zeszłym roku i z miejsca okrzyknięto ją grą roku. Lara Croft odzyskała swój wdzięk i blask sprzed lat, co poskutkowało również w finansach. Jak się okazuje, gra od dnia premiery rozeszła się już w ilości prawie sześciu milionów egzemplarzy. Niezły wynik!

W specjalnym oświadczeniu, szef studia Crystal Dynamics, niejaki Darrell Gallagher poinformował prasę o tym, że restart marki był potrzebny i przysłużył się firmie. Pamiętamy jak Square Enix uskarżało się na słabą sprzedaż gry zaraz po jej premierze, to jednak nie przeszkodziło pannie Croft przyciągnąć do siebie fanów w dłuższym okresie. Na przestrzeni roku program sprzedał się w około sześciu milionach egzemplarzy. Okrągła liczba 6 milionów ma być osiągnięta wraz z końcem marca. Warto w tym miejscu wspomnieć o najnowszej wersji gry sprzed roku, czyli znakomitej Tomb Raider Definitive Edition, która została przygotowana z myślą o konsoli PlayStation 4. Ten tytuł również przyciągnął do siebie rzesze wygłodniałych fanów w ciekawym okresie dla samej konsoli. Gratulujemy sukcesów i z niecierpliwością oczekujemy kontynuacji na konsole nowej generacji.

dzięki [VG24/7]

Written By
More from Patryk

Battlefield 4 Naval Strike w pełnej okazałości na nowym zwiastunie

Battlefield 4 Naval Strike to trzecie z rzędu rozszerzenie DLC do gry...
Read More