Tomb Raider sprzedano w ponad 8,5 mln egzemplarzy

Gry z serii Tomb Raider darzę szczególnym szacunkiem i sentymentem, dlatego cieszę się z wspaniałego wyniku ostatniej odsłony Crystal Dynamics.

Lara Croft to jedna z najbardziej rozpoznawalnych bohaterek gier wideo.
Lara Croft to jedna z najbardziej rozpoznawalnych bohaterek gier wideo.

Gra Tomb Raider (2013) sprzedała się w ilości 8,5 mln egzemplarzy na całym świecie. Restart tej kultowej serii okazuje się więc być wielkim sukcesem, który podsyca apetyty przed premiera Rise of the Tomb Raider.

Wspaniały wynik ostatnich przygód Lary Croft to również zasługa Tomb Raider: Definitive Edition, a więc edycji gry na PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł ten został wydany rok po pierwowzorze i zachwycił graczy oprawą graficzną i jakością animacji.

Square Enix wiązał ogromne nadzieje z premierą swojej superprodukcji. Jeszcze w marcu 2013 roku informowano o 3,5 mln sprzedanych kopii gry po premierze. Wynik to świetny, ale wydawca i tak kręcił nosem, bowiem oczekiwania względem Tomb Raider były większe.

Tomb Raider wytyczyło nowe ścieżki dla tej kultowej, ale w ostatnich latach nieco pogubionej marki. Tytuł odwrócił konwencję, odmienił oblicze samej Lary Croft oraz wprowadził mnóstwo nowych rozwiązań. Edycja Tomb Raider: Definitive Edition na PlayStation 4 oraz Xbox One może się pochwalić średnią ocen na poziomie 85 punktów.

[dzięki – http://www.eurogamer.net/articles/2015-04-06-tomb-raider-reboot-has-sold-8-5m-copies]

tomb_raider_2013_png

Written By
More from Patryk

Super Mario na silniku Unreal Engine 4?

Mario Bros to jedna z najważniejszych marek w historii gier wideo. Teraz...
Read More