Tomasz Bagiński autorem nowej ekranizacji Wiedźmina

Tomasz Bagiński wraz ze studiem Platige Films zajmie się ekranizacją gry Wiedźmin. Aktualnie projekt czeka na zatwierdzenie przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wiedźmin otrzymał film pełnometrażowy oraz serial. Obie produkcje były jednak niskiej jakości.
Wiedźmin otrzymał film pełnometrażowy oraz serial. Obie produkcje były jednak niskiej jakości.

Filmy na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego były raczej słabej jakości. Istnieje realna szansa na to, że powstanie konkretna produkcja na podstawie marki Wiedźmin. Za projekt odpowiada Tomasz Bagiński, znany przede wszystkim z produkcji krótkometrażowego filmu ”Katedra”. Wytwórnia Platige Films wraz ze wspomnianym wyżej producentem czekają na decyzję Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który to ma zatwierdzić projekt ekranizacji przygód Geralta.

Tomasz Bagiński odpowiada za świetne wprowadzenia filmowe (intra) do dwóch części gier z serii Wiedźmin. Ostatnio zasłynął on ze świetnego zwiastuna ”Zabójca potwórów”, który promował Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Na ten moment nie znamy formy tej ekranizacji. Może to być film z aktorami, ale również pełnometrażowa animacja na najwyższym poziomie. Warto w tym miejscu podkreślić, że do końca nie jest potwierdzone, czy aby na pewno ten film powstanie. Firma Platige Films nadal czeka na decyzję w sprawie dofinansowania projektu w ramach programu ”Stypendia scenariuszowe” i ”Rozwój projektu”. Więcej informacji już wkrótce.

Written By
More from Patryk

Premiera PlayStation TV w listopadzie

Firma Sony wprowadzi na rynek PlayStation TV. Premiera urządzenia już w listopadzie...
Read More