Tom Clancy’s The Division wspomagane przez twórców Drivera

W sieci publikuje się coraz więcej materiałów i wypowiedzi na temat Tom Clancy’s The Division, które opracowywane jest w siedzibach Ubisoftu. Jak się okazuje, nad grą pracuje nie tylko Ubisoft Massice, ale również twórcy Driver: San Francisco, zespół Ubisoft Reflections.

banner-ubisoft-superdot-com_-br_

 

Tom Clancy’s The Division, powstające w siedzibie Massive Entertainment, jest shooterem MMO z elementami RPG szykowanym na PlayStation 4 i Xboksa One, którego tłem jest post apokaliptyczny świat. Scenariusz gry prezentuje zwykłych mieszkańców Nowego Yorku, którzy wychodzą na ulice miasta, celem szukania schronienia, pożywienia i ocalałych. W wywiadzie dla Develop, dyrektor Ubisoft Reflections, niejaki Pauline Jacquey powiedział, że aktualnie aż 40 % osób zatrudnionym w jego zespole wspiera prace nad najnowszym projektem Ubisoft. Wspomnę tylko, że studio Reflections odpowiedzialne jest za świetnie przyjęte Driver: San Francisco, które zostało wydane na PlayStation 3 i Xboksa 360 (średnia na Metacritic to 79 punktów procentowych). Szef studia wypowiedział się na temat podobnych praktyk z przeszłości, jak również metodyki pracy francuskiego giganta:

Pracujemy nad wszystkimi systemami w grze: bohaterami, wrogami, podstawowymi mechanizmami RPG, nad tworzeniem Manhattanu, sieciowymi elementami. To daje nam bardzo szeroki i duży wkład w grę, a nasza pomoc nie jest tak ograniczona jak przy bitwach morskich w Assassin’s Creed III. Nie chcesz, aby twój zespół był za duży, gdy jesteś w początkowej fazie produkcji. Ale kiedy jesteś w pełnej fazie projektowania – i biorąc pod uwagę, że zakres gry jest gigantyczny – potrzebujesz dużego zespołu.”

Współpraca obu komórek nie powinna wzbudzać w nas zdziwienia, ani tym bardziej obaw. Od wielu lat francuski wydawca pracuje w podobny sposób i wychodzi z tego obronną ręką. Ten sam zespół nie tak dawno wspomagał prace nad mechaniką w Watch_Dogs. Na dzień dzisiejszy nie znamy większej liczby szczegółów na temat The Division, wiadomo jednak, że gra jest podparta nowatorską technologią, silnik Snowdrop, którego efekty możecie podziwiać poniżej treści newsa – tylko na PlayStation 4 i Xboksa One.

Written By
More from Patryk

Projekt Konsola i Polak Potrafi wspierają twórców gry Dekompresja

Na PolakPotrafi.pl pojawiła się bardzo interesująca inicjatywa. Jej pomysłodawcy chcą stworzyć grę...
Read More