To już pewne – Resident Evil zostanie odświeżone!

To już pewne, że pierwsza część legendarnej serii Resident Evil zostanie odświeżona i wydana zarówno na konsolach starej i nowej generacji jak i na komputerach osobistych. Pojawiły się już nawet pierwsze obrazki, które porównują wersję HD z oryginałem.

Resident Evil to jedna z najbardziej popularnych i lubianych serii na rynku gier wideo.

Już wczoraj doszły do nas informacje, że remaster Resident Evil zostanie wkrótce zapowiedziany, a tymczasem już dziś można śmiało powiedzieć, że są to oficjalne informacje. Wraz z oficjalną zapowiedzią odświeżonej wersji Capcom zdradził także kilka szczegółów dotyczących tej produkcji. Otóż remaster Resident Evil będzie poprawioną wersją wydanego w 2002 roku remastera pierwszej części serii na konsole GameCube. Ponadto firma Capcom poinformowała, że w nową wersję Resident Evil pierwsi zagrają Japończycy, do których gra trafi już 27 listopada tego roku.

Twórcy poinformowali także, że odnowione Resident Evil w przypadku komputerów osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksa One będzie obsługiwać rozdzielczość 1080p oraz utrzymywać stałe 30 klatek na sekundę. Dodatkowo gracze sami zdecydują w jakich proporcjach obrazu zechcą grać, a do wyboru będzie format 4:3, a także 16:9. Kolejny wybór tyczy się sterowania, ponieważ sami zdecydujemy czy będziemy poruszać się za pomocą tzw. krzyżaka, czy też gałki analogowej. Ponadto Capcom ujawnił, że na wszystkich platformach pojawi się dźwięk surround 5.1. Dla ciekawskich twórcy udostępnili także pierwsze screeny, które możecie zobaczyć na dole.

Odświeżona wersja Resident Evil trafi na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3 oraz na Xboksa 360. Amerykańska i europejska data premiery zaplanowana jest na początek 2015 roku.

More from Mikołaj Ciesielski

Ponad milion osób w tym samym czasie grało w Dota 2

Dota 2 to gra z gatunku MOBA. W miniony weekend, za sprawą...
Read More