Tidal wystartowało, czyli muzyka wysokiej jakości dla każdego

Uruchomienie usługi Tidal było wielkim wydarzeniem muzycznym, w trakcie którego mogliśmy zobaczyć takie gwiazdy jak Jay-Z, Beyonce, Madonnę czy Niki Minaj.

tidal

Na wielkiej konferencji prasowej w Nowym Jorku Jay-Z, jak również inne wielkie gwiazdy muzyki rozrywkowej wprowadzały w życie projekt Tidal. Usługa do strumieniowania muzyki jest już dostępna również w Polsce, dzięki czemu możecie otrzymać dostęp do utworów w wysokiej jakości. Czy Spotify ma się rzeczywiście czego obawiać?

Popularny Jay-Z wydał 56 milionów dolarów na zakup Apiro, a więc właściciela WiMP oraz Tidal. Finalizacja transakcji nastąpiła kilkanaście dni temu, a wczoraj odbyła się oficjalna inauguracja tej muzycznej platformy.

tidal albums

W Nowym Jorku, obok Jay-Z, pojawiły się takie sławy jak Madonna, Rihanna, Alicia Keys, Arkade Fire, Daft Punk czy też Niki Minaj. Zdaniem pomysłodawców Tidal jest usługą od artystów dla fanów. Tidal ma wzmocnić znaczenie muzyki w dzisiejszym świecie i ułatwić do niej swobodny dostęp.

Przewagą Tidal nad konkurencyjnymi platformami ma być wysokiej jakości muzyka. Mowa tutaj o technicznej stronie muzyki, oraz wielkiej bibliotece utworów. Pomysłodawcy Tidal zarzucają chociażby konkurencyjnemu Spotify korzystania z reklam, niższej jakości muzykę oraz nieco ograniczoną bibliotekę utworów. Tidal ma być czymś co stawia na jakość odbioru (Hi-Fi).

tidal genres

W odróżnieniu od swojego poprzednika, Tidal nie oferuje aplikacji desktopowej. Program można odpalać w webplayerach wspierających przeglądarki Firefox, Chrome czy też Safari. Użytkownicy mogą decydować się na wersję bezpłatną oraz Premium. Jeżeli mowa o urządzeniach mobilnych, to aktualnie wspierane są systemy Android i iOS.

Aplikacja wygląda całkiem nieźle, choć oczywiście jej schemat nie wiele różni się od tego, który zastosowany jest w Spotify. Użytkownicy są oprowadzani po schludnym, ale efektowny menu, gdzie mogą zapisywać ulubione playlisty, czy też w dowolnym momencie przełączyć się na tryb offline (specjalny przycisk).

Na koniec warto wspomnieć o płatnościach związanych z abonamentem Tidal. Sytuacja z kwotami wygląda podobnie, jak w WiMPie. Niższa kwota to dostęp do około 25 milionów utworów w jakości AAC 320 kbps, zaś wyższa płatność to format FLAC 1411 kbps. Oczywiście otrzymujemy również dostęp do wideoklipów w jakości High Definition.

[dzięki – http://www.theverge.com/2015/3/30/8314833/tidal-jay-z-streaming-music]

Written By
More from Patryk

Sonic Boom szansą na powrót Segi w glorii i chwale?

W sieci opublikowano pierwsze materiały z gry Sonic Boom, która jest najnowszym...
Read More