The Wolf Among Us – dostępna jest już polonizacja

The Wolf Among Us jak również The Walking Dead: Season Two jest już dostępne w polskiej wersji językowej. Zawdzięczamy to nieoficjalnej polonizacji, za którą odpowiada społeczność GrajPoPolsku. Od dziś możecie grać w języku ojczystym i cieszyć się fabułą Telltale Games.

the wolf among us

 

W sieci pojawiła się bardzo ciekawa zawartość dedykowana fanom The Wolf Among Us, jak i The Walking Dead: Season Two. Polska grupa zajmująca się nieoficjalnymi polonizacjami przełożyła na nasz język obie produkcje. Telltale Games może być z nich dumne, ponieważ teraz każdy z was będzie mógł cieszyć się historią wilka i zombies bez większych problemów. Tłumaczenie obejmuje nie tylko dialogi (polskie napisy), lecz także większość tekstur zawierających ważne informacje – notatki, listy, tablice itp. Prace zajęły zapaleńcom trzy miesiące, a więc warto docenić ich wysiłek. Serwis GrajPoPolsku zapewnia, że prace nad polonizacją drugiego odcinka już trwają. Poniżej możecie znaleźć wspomniane pliki do pobrania:

To smutne, ale w naszym kraju obie gry nie posiadają oficjalnego dystrybutora, toteż o oficjalnej polonizacji nie ma mowy. Widać jednak, że zapał sympatyków danej materii jest wstanie zdziałać wiele. Drugi epizod The Walking Dead jest bezpośrednią kontynuacją ambitnego dzieła studia Telltale Games z roku 2012. Mówimy o epizodycznej przygodówce point-and-click, gdzie główną role odgrywa świetny scenariusz gry i hordy zombies. W trakcie rozgrywki wcielimy się w dobrze nam znaną Clementine, która postara się przeżyć w niebezpiecznym świecie opanowanym przez nieumarłych. Co ciekawe, na naszej drodze napotkamy szereg znajomych z poprzednich odcinków. Podstawowy model rozgrywki nie ulega zmianom, to wciąż świetnie poprowadzona historia, z mnóstwem sekwencji QTE. Podobnie jest w przypadku The Wolf Among Us, które z kolei jest oparte na marce komiksów Fables, znanego amerykańskiego scenarzysty. Gry dostępne są tylko w dystrybucji cyfrowej na komputerach osobistych, PlayStation 3 i Xboksach 360.

The Walking Dead 2

 

Written By
More from Patryk

Starcie na miecze w grze Kingdom Come: Deliverance

Dawno nie widzieliśmy nic nowego z gry Kingdom Come: Deliverance. Dziś tytuł...
Read More