The Witcher Battle Arena – CD PROJEKT wchodzi na rynek gier mobilnych

Firma CD Projekt postanowiła wejść na rynek gier mobilnych z zupełnie nowym projektem. Tytuł nosi nazwę The Witcher Battle Arena i jest grą w stylu MOBA.

Nowy logotyp firmy CD Projekt RED jest całkiem przemyślany i stylistycznie przyjemny.
Nowy logotyp firmy CD Projekt RED jest całkiem przemyślany i stylistycznie przyjemny.

Należące do giełdowego CD PROJEKT, studio CD PROJEKT RED, twórca gier z serii Wiedźmin, wraz z zewnętrznym partnerem Fuero Games zapowiadają The Witcher Battle Arena – pierwszą grę mobilną, osadzoną w świecie Wiedźmina.

The Witcher Battle Arena to wciągająca gra z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), osadzona w wiedźmińskim świecie. Zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych, Battle Arena łączy przystępność rozgrywki z doskonałym balansem i ogromną liczbą strategii, które gracze mogą stosować na polu bitwy.

„Realizujemy dziś jedno z najważniejszych założeń naszej strategii biznesowej i wchodzimy na nowy, niezwykle dynamicznie rosnący rynek. The Witcher Battle Arena nie wymagał od nas poniesienia istotnych nakładów – zwłaszcza porównując jego skalę do innych naszych przedsięwzięć, ale jego potencjał rozwojowy oceniamy bardzo wysoko” – mówi Adam Kiciński, Prezes CD PROJEKT S.A.

Projekt zrealizowano w popularnym modelu F2P (free to play), który nie wymaga od gracza zakupu tytułu ani płacenia abonamentu. Twórcom zależało szczególnie na uczciwości rozgrywki i zachowaniu równości szans, dlatego gra nie zawiera mechanizmów typu „płać, by wygrać”, a wszystkie jej elementy składowe można odblokować poprzez udział w rozgrywkach.

W Battle Arena szóstka bohaterów staje do walki o zdobycie i utrzymanie trzech punktów kontrolnych. Szybkie i intensywne potyczki, intuicyjny system rozwoju postaci oraz możliwość tworzenia unikalnych kombinacji przedmiotów sprawiają, że Witcher Battle Arena to idealna gra na urządzenia mobilne. Przejmij kontrolę nad wiedźminem Letho, krasnoludzkim awanturnikiem Zoltanem Chivayem, czy potężną czarodziejką Filippą Eilhart, i użyj ich zróżnicowanych umiejętności, aby zyskać przewagę nad przeciwną drużyną i zmiażdżyć ją w boju.

Zaprojektowana przez CD PROJEKT RED, stworzona we współpracy z Fuero Games, gra The Witcher Battle Arena będzie miała swoją premierę w czwartym kwartale 2014 roku na platformach: iOS, Android, Windows Phone i Windows (tablety). Planowane są również aktualizacje, które rozbudują rozgrywkę zarówno o nowe postaci, jak i tryby gry.

Written By
More from Patryk

Przegląd pierwszych ocen gry Forza Motorsport 6 na Xbox One

Czy Forza Motorsport 6 zmaże niezadowolenie spowodowane przez piątą odsłonę serii i...
Read More