The Walking Dead: Season Two – A House Divided – zwiastuny najnowszego odcinka

Telltale Games upublicznia pierwsze materiały z drugiego odcinka The Walking Dead Season Two. Mowa tutaj o Episode 2 – A House Divided, które trafi do sprzedaży już w marcu. Jest to kontynuacja historii znanej z poprzednich części, gdzie towarzyszymy młodziutkiej Clementine.

The Walking Dead 2

Telltale oczywiście milczy na temat nowego odcinka. Ten został zatytułowany Episode 2 – A House Divided. Pod względem rozgrywki nie wnosi niczego nowego. Jest to, jak już wspominałem, naturalne prowadzenie gracza przez opowiadaną historię. Tym razem poznamy pewną grupkę ocalałych, którzy są śledzeni przez jednego, wrogo nastawionego człowieka. Główna bohaterka, czyli Clementine, wgłębi się w wir wydarzeń i pozna zasadność konfliktu. Trzeba przyznać, że twórcom świetnie udało się nakreślić nowe sylwetki postaci – grupka ludzi wydaje się być zwartą, ale w rzeczywistości są to przestraszeni, bezradni ludzie. W sieci opublikowano dwa zapiski wideo, na których możemy przyjrzeć się tak dialogom bohaterów, jak również samej rozgrywce. Dzięki uprzejmości serwisu IGN możecie przejrzeć ponad dziesięciominutowy materiał z gry.

Podstawowy model rozgrywki nie uległ większym zmianom. Jest to klasyczna przygodowa gra typu point’and’click. Podczas zabawy przemierzamy różne lokacje, poznajemy nowych ludzi, rozwiązujemy proste zagadki. Tytuł po raz kolejny skupia się na filmowości, nakreślaniu charakterystyki postaci i ich korelacjach.Episode 2 – A House Divided jest siódmym z kolei odcinkiem marki The Walking Dead. Jeżeli jeszcze nie poznaliście tego uniwersum, warto zainteresować się edycją kompletną, zawierającą pełen, pierwszy sezon historii – dla fanów przygodówek pozycja obowiązkowa!

Written By
More from Patryk

Data premiery Mad Max oraz wizyta w studiu Avalanche

W sieci pojawiły się informacje na temat gry Mad Max, która trafi...
Read More