The Walking Dead FPS zapowiedziany oficjalnie

Serial The Walking Dead odniósł ogromny sukces, choć pierwowzorem marki jest komiks. Teraz ma powstać gra FPS z kooperacją na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Zombie banner

Firma 505 Games ogłosiła, że nowa gra The Walking Dead pojawi się na rynku w 2016 roku na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Gra oparta o komiks Roberta Kirkmana ma być prawdziwym i pełnoprawnym doświadczeniem epidemii zombie. The Walking Dead będzie klasyczną grą FPS kładącą duży nacisk na kooperację pomiędzy graczami.

Za grę The Walking Dead odpowiadać będzie studio Overkill, wchodzące w skład Starbreeze, a więc Ci sami, którzy odpowiadają za świetnie zrealizowaną grę Pay Day. Twórcy potwierdzają, ze popularność serialu The Walking Dead to dla nich szansa, aby swoje pomysły polegające na mechanizmach ścisłej współpracy wprowadzić na zupełnie inny poziom i wypromować.

the walking dead banner

 

Do tej pory serial The Walking Dead doczekał się dwóch gier wideo. Pierwszą z nich jest epizodyczna gra przygodowa The Walking Dead od studia Telltale Games. Drugim tytułem jest The Walking Dead: Survival Instinct od studia Terminal Relity. Pierwszy tytuł znalazł uznanie wśród graczy, jako klasyczna przygodówka, drugi kompletnie nie sprawdził się w roli gry akcji.

Telltale Games planują wydać na rynek trzeci sezon gry The Walking Dead, aczkolwiek nie znamy konkretnego okresu, w którym miałoby się to stać. Ważne jest jednak to, że w końcu ktoś bierze się na poważnie za świetną markę, jaką bez wątpienia jest The Walking Dead.

[dzięki – http://www.psu.com/news/26636/The-Walking-Dead-FPS-coming-to-PS4-in-2016]

the walking dead png

Written By
More from Patryk

Lot orła nad Londynem, czyli Ubisoft promuje Assassin’s Creed Syndicate

Firma Ubisoft w absolutnie charakterystyczny sposób prowadzi kampanię marketingową gry Assassin’s Creed...
Read More