The Order: 1886- dyrektor generalny Ready At Dawn odpowiada na krytykę dotyczącą długości gry

The Order: 1886 to gra akcji, za którą odpowiedzialne jest studio Ready At Dawn. Produkcja ta będzie tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 4. Twórcy postanowili odnieść się do plotek dotyczących długości gry.

PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.

Najnowsza produkcja studia Ready At Dawn to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier przez posiadaczy PlayStation 4. Od kilku dni do sieci trafiają informacje dotyczące długości gry. W serwisie YouTube zamieszczony został materiał, który pokazuje, że The Order: 1886 zapewnia 5 i pół godziny zabawy wraz z przerywnikami filmowymi.

Wcześniej pojawiały się informacje, że grę da się przejść w 3 godziny. Być może chodziło o czas gry, bez przerywników filmowych, których nie da się pominąć, ponieważ zawierają one sekwencje QTE. Do tych rewelacji odniósł się dyrektor generalny Ready At Dawn, Ru Weerasuriya.

Wiem, że w sieci pojawiły się jakieś liczby. Są one błędne, nie da się przejść gry w takim czasie.

Długość gry jest istotna. Każda produkcja potrzebuje czasu, żeby opowiedzieć swoją historię. Czasem jest to długi czas, a czasem krótszy. Pamiętam gdy włączyłem pierwszy raz Call of Duty: Modern Warfare. Kampanie ukończyłem w 4 godziny, a zabawa była przednia.

Każdy tytuł musi dostarczyć to, czego chcą gracze. W naszym przypadku nie chodziło o długość gry, ale o satysfakcjonujące wrażenia, fabułę, czy też odpowiedzi na pytanie, które znajdziemy w grze. Branża jest zróżnicowana i potrzebujemy różnych gier. Tych, które skupiają się na trybach sieciowych, kampanii, kooperacji i tak dalej.”- powiedział Weerasuriya.

The Order 1886 przeniesie nas w klimaty steam-punku, tylko na PlayStation 4.
The Order 1886 przeniesie nas w klimaty steam-punku, tylko na PlayStation 4.

Wszyscy obawiają się tego, że The Order: 1886 jest za krótkie, a jego cena jest zbyt wysoka, tym bardziej, że brakuje w nim tryby sieciowego. Weerasuriya mówi, że rozumie, że gracze zastanawiają się nad zakupem gry. Twierdzi jednak, że 10 lat temu również powstawały gry, które skupiały się wyłącznie na kampanii dla jednego gracza i tą samą drogę wybrało Ready At Dawn w przypadku The Order.

Dyrektor generalny studia twierdzi, że wielokrotnie grał w gry, które starczały na dwie godziny, ale dostarczały mu więcej zabawy, niż te, które na ukończenie potrzebowały 16 godzin. Odniósł się on również do szeroko krytykowanych przerywników filmowych oraz pojawiających się podczas nich sekwencji QTE. Weerasuriya twierdzi, że owe sekwencje mają na celu spowodowanie, że gracz będzie czuł, że zaraz będzie zmuszony coś zrobić.

The Order: 1886 będzie tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 4. Premiera gry zaplanowana jest na 20 lutego 2015 roku.

[dzięki- http://www.eurogamer.net/articles/2015-02-16-ready-at-dawn-responds-to-concern-over-the-order-1886s-campaign-length]

Mroczne lokacje w The Order: 1886 to klasa światowa.
Mroczne lokacje w The Order: 1886 to klasa światowa.

 

More from Mikołaj Ciesielski

E3 2014- Poznaliśmy datę premiery The Last of Us Remastered!

Sporo było plotek i przypuszczeń na temat daty premiery odświeżonej wersji The...
Read More